Materiał Partnera Jak zaplanować rodzinny wypoczynek w Zakopanem?

Jak zaplanować rodzinny wypoczynek w Zakopanem?

Na co dzień, kiedy każdy jest zajęty wykonywaniem obowiązków szkolnych lub zawodowych, czasem trudno znaleźć chwilę na wspólne spędzanie czasu. Nawet w dni wolne w domu zawsze jest coś do zrobienia. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie wyjazdu, który wspomoże rodzinną integrację. Świetną opcją będzie wybranie się w polskie góry, zwłaszcza do Zakopanego. Jak zorganizować taki wyjazd?

Dlaczego Zakopane?

Zakopane to jedno z najpopularniejszych miast górskich – zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. To tutaj znajdują się najbardziej znane szlaki i atrakcje turystyczne. Zakopane jest świetną opcją dla rodzin, dlatego że oferuje o wiele więcej niż samo chodzenie po górach, które często może być uciążliwe dla dzieci. W tym mieście można znaleźć restauracje z pysznym jedzeniem, muzea, ciekawą architekturę, a także inne atrakcje. Poza tym na każdym kroku spotyka się zapierające dech w piersiach widoki.

Co robić w Zakopanem?

Zanim zaczniesz planować rodzinny wypoczynek w Zakopanem, zastanów się, w jaki sposób chcesz spędzić czas. Jeśli planujesz piesze wędrówki, istnieje kilka szlaków, które są bardzo przyjazne dla rodzin z dziećmi. Jest to np. droga na Morskie Oko albo na Kasprowy Wierch, gdzie można wjechać nawet kolejką. Podobnie jest w przypadku Gubałówki, gdzie dodatkowo można skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjnej. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, najpopularniejszym miejscem są Krupówki, czyli najbardziej znany deptak nie tylko w Zakopanem, ale w ogóle w polskich górach. Cieszy się on sympatią odwiedzających ze względu na niepowtarzalny klimat, jaki tam panuje. Kolorowe stragany z pamiątkami, góralskie stroje i przepyszne oscypki wciąż przyciągają turystów. Kolejną atrakcją jest Dom Do Góry Nogami, który może zainteresować szczególnie dzieci. W Zakopanem można zwiedzać też muzea, Wielką Krokiew, odwiedzić papugarnię, a nawet skorzystać z Aqua Parku.

Jak znaleźć dobry nocleg w Zakopanem?

Jakość noclegu może mieć duży wpływ na ogólne wrażenia z wyjazdu. Dlatego warto przyłożyć się do wyboru najlepszej opcji. Skoro podróżujesz z dziećmi, to być może potrzebujesz nieco więcej miejsca. Ciekawą opcją będzie wynajęcie pokoju typu studio, które oferuje np. Ośrodek Wczasowo-Konferencyjny Bel-Ami. Bardzo wygodne będzie też znalezienie obiektu, który oferuje możliwość zjedzenia posiłków na miejscu. Duże znaczenie ma również wybranie takiego pensjonatu lub hotelu, który znajduje się w okolicy atrakcji, z których chcesz skorzystać. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z opiniami poprzednich gości wybranego ośrodka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas