Artykuł sponsorowany Jak zaoszczędzić na stoku? Karnety jako ekonomiczna opcja

Jak zaoszczędzić na stoku? Karnety jako ekonomiczna opcja

Planujesz wypad na narty, ale ogranicza Cię budżet? Zaoszczędzić na stoku nie jest łatwo, ale można to zrobić. Wystarczy kierować się pewnymi zasadami i korzystać z udogodnień dostępnych na miejscu. Korzystny i dostosowany do Twoich potrzeb karnet na zjazdy, to absolutna konieczność. Jednak czy tylko on minimalizuje koszty zimowego szaleństwa? Okazuje się, że nie!

Jak zaoszczędzić na stoku podczas pierwszego wypadu na narty?

Jeśli na narty wybierasz się pierwszy raz w życiu, nie kupuj własnego sprzętu. Każdy prężnie działający ośrodek narciarski umożliwia skorzystanie z usług wypożyczalni. W takim miejscu turyści wynajmują dosłownie wszystko, co jest im potrzebne – narty, kijki, ochraniacze oraz kaski. Nie wiesz, czy za rok też wybierzesz się na stok. Nie wiesz nawet, czy ten sport przypadnie Ci do gustu. Nie warto więc ryzykować i kupować naprawdę drogie akcesoria. Za pierwszym razem o wiele lepiej zakosztować zimowego szaleństwa niejako na próbę.

Szukając zakwaterowania, rozglądaj się za tańszymi pensjonatami. Nie musisz rezerwować pobytu w drogim hotelu z apartamentami. Z racji tego, że na narty jeździ się zimą, zwróć jednak uwagę na stan ogólny udostępnianych pokoi. Po całym dniu na zewnątrz, z pewnością będziesz chciał wypocząć w cieple i komforcie. Pierwszy wypad na narty to spore przeżycie, nie musisz więc szukać wyszukanej miejscówki. I tak większość czasu spędzisz poza obiektem.

Ponadto, jeśli chcesz zaoszczędzić na stoku, skorzystaj z możliwości wykupienia korzystnego karnetu na zjazdy. Pamiętaj, że im więcej minut czy godzin na stoku wykupisz, tym lepiej. Karnet o najkrótszym okresie ważności zazwyczaj okazuje się proporcjonalnie najdroższy. Tą i powyższą zasadę stosuj podczas każdego kolejnego pobytu w górach. Chyba że z czasem znajdziesz fundusze na to, by wypoczywać w hotelu z licznymi udogodnieniami.

Jak zaoszczędzić na stoku podczas pierwszego i każdego kolejnego wypadu na narty?

W góry jeździsz regularnie, co roku? W takim razie czas pomyśleć o swoim sprzęcie. Narty oraz pozostałe akcesoria kup poza sezonem. Wtedy ich ceny są znacznie niższe niż tuż przed zimą.

Chcesz maksymalnie wykorzystać czas spędzony w górach? Poszukaj miejsca takiego, jak Ośrodek Czorsztyn Ski, gdzie wszystkie atrakcje dostępne są w jednej lokalizacji. Ich rozmieszczenie ogranicza koszty przemieszczania się i uprzyjemnia cały pobyt. 

Czorsztyn SKI cały czas się rozwija i udostępnia kolejne atrakcje turystyczne i rekreacyjne. Możemy się pochwalić doskonałą lokalizacją i kompleksem funkcjonującym zarówno w zimie, jak i w lecie. Co oferujemy? Wyciągi i trasy narciarskie, wypożyczalnie sprzętu, karczmy, szkółkę narciarską, zjeżdżalnię grawitacyjną i wiele, wiele innych atrakcji – mówi przedstawiciel ośrodka.

Już wiesz, jak się przygotować do wyjazdu? W takim razie zacznij się pakować.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter