Materiał Partnera Dlaczego warto wyjechać na wczasy odchudzające nad morzem?

Dlaczego warto wyjechać na wczasy odchudzające nad morzem?

Jeżeli uporanie się z nadprogramowymi kilogramami na co dzień nastręcza nam trudności, świetnym pomysłem mogą okazać się wczasy odchudzające. Uzyskane dzięki nim efekty skutecznie zmotywują do dbania o sylwetkę również po powrocie z turnusu. Na szczególne wyróżnienie zasługują zwłaszcza tego typu wczasy nad morzem. Dlaczego? O tym piszemy w poniższym artykule.

Osoby borykające się z nadwagą na każdym kroku natykają się na przeszkody w uzyskaniu wymarzonej figury. Nadmiar obowiązków i związany z nim stres sprzyjają podjadaniu, pośpiech skłania do jedzenia na szybko „byle czego”, a obecność nieodchudzających się domowników (partner, dzieci) istotnie utrudnia porzucenie niezdrowych nawyków żywieniowych. No i jeszcze ćwiczenia fizyczne – jak znaleźć na nie czas i siły?!

Na dobry początek

Nawet jeśli podejmujemy jakieś działania mające na celu zrzucenie wagi, to gdy nie są odpowiednio skoordynowane, często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. A to zniechęca. Warto więc skorzystać z oferty wczasów odchudzających, których program opracowali specjaliści. Znajdziemy w nim więc odpowiednio zbilansowane posiłki, które dostarczają mało kalorii, nie osłabiając przy tym organizmu, zajęcia ruchowe, a najczęściej także pakiety zabiegów wyszczuplająco-ujędrniających i konsultacje dietetyczne.

Utrata co najmniej kilku kilogramów w takich warunkach jest nieunikniona. W efekcie wyglądamy i czujemy się lepiej, co skutecznie motywuje do podtrzymania korzystnego trendu po powrocie z wakacji. – Jest to tym łatwiejsze, że uczestnicy turnusów odchudzających wyrabiają sobie dobre nawyki, ucząc się komponować zdrowe, niskokaloryczne posiłki, a także poprawnie wykonywać ćwiczenia mówi przedstawiciel hotelu Złota Willa w Karwi, gdzie organizowane są takie wczasy.

Dlaczego nad morzem

Szczególnie dobre rezultaty zaobserwować można wśród osób wybierających się nad morze. Obecny w nadmorskim powietrzu jod wpływa na zwiększenie tempa przemian metabolicznych, dodaje energii i – podobnie jak piękne widoki – poprawia samopoczucie. To wszystko sprawia, że podjęcie wyzwania, jakim jest odchudzanie, staje się znacznie łatwiejsze. Sprzyja też temu patrzenie na fale morskie i słuchanie ich szumu, które koi stargane nerwy, dzięki czemu łatwiej uwierzyć w zbliżający się sukces.

Chęć pokazania się na plaży w kostiumie kąpielowym to dodatkowy, skuteczny motywator. Piasek, woda i wydmy dodatkowo zachęcają do podjęcia aktywności fizycznej, takiej jak spacery, jazda na rowerze, nordic walking czy joga na świeżym powietrzu – oraz oczywiście pływanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas