Artykuł sponsorowany Dlaczego Bory Tucholskie to wspaniały pomysł na kierunek wakacyjnych wyjazdów?

Dlaczego Bory Tucholskie to wspaniały pomysł na kierunek wakacyjnych wyjazdów?

Jednym z piękniejszych miejsc na wakacyjne wyjazdy są Bory Tucholskie. Tam życie płynie swoim rytmem. Jest to niezmierzone bogactwo rzek, jezior, czy torfowisk. Wspaniałe lasy pełne grzybów, owoców leśnych. W tym miejscu natkniemy się na rzadko spotykane gatunki ptaków i zwierząt. Dlaczego warto wybrać to miejsce jako kierunek podróży?

Czym zachwycają Bory Tucholskie?

Gdy chcemy zlokalizować to fantastyczne miejsce na mapie, naszą uwagę powinien zwrócić teren znajdujący się w dorzeczu Brdy oraz Wdy. Najważniejszą częścią jest Park Narodowy Bory Tucholskie, który jest nieodzownym elementem Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie. Jest to odpowiednie miejsce dla osób preferujących wypoczynek na łonie przyrody. Na uwagę zasługują liczne trasy rowerowe oraz te przeznaczone do pieszych wędrówek.

Na obszarze Borów Tucholskich znajdują się najpiękniejsze szlaki kajakowe. To szczególna zasługa krętej rzeki Brdy. Zauważyć należy fakt, że jest to również dobre miejsce dla wędkarzy, którzy podczas oddawania się pasji mogą podziwiać doskonałe walory przyrodnicze.

Pracownik Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego Jubilat znajdującego się w Borach Tucholskich zauważa, że wybierając się na wakacje w ten piękny polski region koniecznie trzeba zobaczyć jezioro Ocypel. Otoczone jest pięknym sosnowym lasem, gdzie można znaleźć ciszę i  ze spokojem oddawać się kontemplacji, spacerom, czy pasjonującej lekturze.

Miejscem godnym uwagi jest również ogród Arboretum Wirty nad jeziorem Borzechowskim. Można tam zobaczyć wiele gatunków roślin liściastych oraz iglastych dostępnych w Polsce i innych częściach świata, na przykład Ameryce Południowej, Azji, czy Afryce.

Bory Tucholskie to nie tylko przyroda, to również wspaniałe miasta. Będąc tam, można zrobić sobie wypad do Chojnic i pospacerować po urokliwym Starym Mieście z Bramą Człuchowską. W tym miejscu warto także zobaczyć kościół Ścięcia Św. Jana Chrzciciela, który reprezentuje styl gotyku nadwiślańskiego. Ciekawą alternatywą jest również Zamek Krzyżacki w Malborku.

Malownicza miejscowość Ocypel

Wybierając miejsce na ośrodek wczasowy w Borach Tucholskich, warto postawić na ośrodek Jubilat. Jest to oaza spokoju, którą można odnaleźć, odpoczywając nad jeziorem lub podczas wędrówek po sosnowym lesie pełnym grzybów, jagód, borówek. Miłośnicy wędkarstwa znajdą tam szczupaki, liny, leszcze, węgorze, okonie, płocie, czy sielawę i inne ryby. Okolica jest bujna i naprawdę urocza. Dwa jeziora zapewniają dobry nastrój, a także tak potrzebny w dzisiejszych czasach relaks. Bory Tucholskie to doskonały kierunek na wakacje!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas