Materiał Partnera Czym kierować się przy wyborze sali bankietowej na wesele?

Czym kierować się przy wyborze sali bankietowej na wesele?

Ślub oraz następujące po nim wesele to jedne z najważniejszych uroczystości w życiu. Z tego względu należy zadbać o każdy detal przy ich organizacji. Kluczowy jest wybór odpowiedniej sali bankietowej, do której zaprosimy naszych gości. Powinna być ona przede wszystkim przestronna, ale ważne jest też zachowanie wielu możliwości w zakresie jej aranżacji. Na co zatem jeszcze konkretnie zwrócić uwagę przy wyborze sali na wesele?

Jaka powinna być idealna sala na wesele?

Pierwszym kryterium, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze lokalu na imprezę weselną, jest jego powierzchnia. Liczbę zaproszonych gości należy skonfrontować z dostępnymi stolikami, przy czym trzeba pamiętać o zachowaniu właściwych odległości między nimi. Dzięki temu unikniemy krępujących sytuacji, w których poszczególne osoby mogą poczuć się niekomfortowo ze względu na bliskość nieznajomych. Dobra sala bankietowa to miejsce, gdzie będziemy mogli ustawić zarówno stoły okrągłe, jak i klasyczne – prostokątne.

Wynajęta na imprezę weselną przestrzeń powinna gwarantować zatem przede wszystkim komfort gościom, ale też wydzieloną strefę rozrywki. Miejsce dla zespołu muzycznego oraz odpowiednia powierzchnia parkietu tanecznego pozwolą na przeprowadzenie charakterystycznych dla ślubu i wesela zabaw. Ważny jest też pierwszy taniec pary młodej, który powinien odbyć się na sali zapewniającej odpowiednią swobodę. Czym jeszcze powinna charakteryzować się sala bankietowa na wesele?

Nie tylko sala – zwróć uwagę na ofertę całego obiektu

Parametry sali przeznaczonej na imprezę weselną są istotne, jednak trzeba także przyjrzeć się całemu obiektowi. Ważna jest jego lokalizacja – nie powinna być zbytnio oddalona od miejsca zaślubin. Zwróćmy także uwagę na możliwości w zakresie noclegów. Często zaproszeni goście przybywają z oddalonych o kilkaset czy nawet kilka tysięcy kilometrów miejscowości. W takiej sytuacji konieczne jest zapewnienie im wygodnego miejsca, w którym będą mogli odpocząć po weselu i dopiero wtedy udać się w drogę powrotną.

Przestronną salę bankietową do organizacji wesel oraz komfortowe noclegi znajdziemy w obiekcie Domy Szczęścia, który prowadzony jest przez Jowitę Pacynę. W połączeniu z możliwością zorganizowania dowolnego niemal wystroju oraz wynajęciem usług cateringowych sprawia to, że takie miejsce doskonale sprawdzi się właśnie jako sala na wesele. Podjęcie decyzji o przygotowaniu uroczystości w konkretnym obiekcie powinno być zatem dobrze przemyślane, co pozwoli zapewnić zaproszonym gościom komfortowe warunki do świetnej zabawy.

Opracowanie:

Domy Szczęścia Jowita Pacyna

Świdwin , ks. Popiełuszki 34

Podziel się