Artykuł sponsorowany Atrakcje turystyczne Gdańska i okolic

Atrakcje turystyczne Gdańska i okolic

Najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym Polaków zdecydowanie są nadmorskie kurorty. Wiele osób w trakcie urlopu wybiera się do Trójmiasta. Nadmorskie powietrze przyciąga turystów, którzy chcą korzystać z jego zdrowotnych właściwości. Dodatkowo w tym mieście znajduje się wiele atrakcji dla turystów, zarówno dla najmłodszych, jak i emerytów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie miejsca w Gdańsku i okolicach warto odwiedzić w czasie wakacji i nie tylko?

Najlepsze miejsca na piesze wycieczki

Najbardziej znaną atrakcją turystyczną w Gdańsku jest Długi Targ. Jest to duży reprezentacyjny plac pełniący funkcję rynku, który znajduje się w samym centrum śródmieścia. Plac stanowi przedłużenie znanej ulicy Długiej. W centralnym punkcie Długiego Targu znajduje się Fontanna Neptuna, czyli najbardziej rozpoznawalny symbol miasta. Od strony Mołdawy Długi Targ zamyka Brama Zielona, która miała stanowić bramę i królewski pałac.

Spacerując po placu warto także przyjrzeć się malowniczym budynkom, takim jak kamienica 12, na której znajdują się portrety wielkich artystów, między innymi Kochanowskiego, Szekspira oraz Dantego. Ciekawym budynkiem może być także tak zwany Dom Holerski, który powstał z połączenia kamienic o numerze 33 i 34. Wewnątrz kamienicy 44 można natomiast odwiedzić oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Zwiedzanie Gdańska i okolic warto wzbogacić o wizytę na sopockim molo. Jest to najbardziej znana atrakcja turystyczna Sopotu i zarazem najdłuższy drewniany pomost w Europie. Ma aż 511,5 metra długości i składa się z dwóch części - spacerowej i skweru kuracyjnego. Na skwerze znajduje się plac z zabytkową fontanną, latarnią morską, muszlą koncertową oraz wieloma punktami gastronomicznymi i placami zieleni.

Atrakcje turystyczne dla każdego

W Gdańsku można również spędzić czas w kreatywny sposób. Znajduje się tu największy w Polsce ogród zoologiczny, który co roku odwiedzają tysiące turystów. Gdańskie zoo zajmuje powierzchnię ponad 100 hektarów. Obecnie można w nim obejrzeć prawie 200 gatunków zwierząt z różnych zakątków świata.

Jak mówi pracownik z gdańskiego Hotelu Platan: Ciekawym miejscem w Gdańsku jest Muzeum Bursztynu. Można w nim obejrzeć różnorodne bursztyny, poznać historię ich powstawania oraz sposób wydobywania i obróbki. W trakcie podziwiania ekspozycji wykorzystuje się różne multimedia, dzięki którym można poczuć zapach bursztynu, znaleźć się pośrodku lasu bursztynowego lub zostać świadkiem pokazu bursztynowej biżuterii, którą także można zakupić na miejscu.

W pobliskiej Gdyni można również zobaczyć najbardziej znany statek - Dar Pomorza. Pływał po morzu przez ponad pół wieku, a studenci Szkoły Morskiej mogli szlifować na nim swoje umiejętności w trakcie 102 rejsów. Obecnie statek można zwiedzać i poznawać dzięki niemu historię polskiej floty. Na statku działa także sklep z pamiątkami i wydawnictwami marynistycznymi.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter