Artykuł sponsorowany Agroturystyka jako ciekawy pomysł na wypoczynek

Agroturystyka jako ciekawy pomysł na wypoczynek

Myśl o wyborze właściwego miejsca na wakacje wielu z nas pojawia się już na samym początku nowego roku. Jedni z nas wolą morze, inni góry, a dla jeszcze innych jedynym słusznym celem wyjazdu jest zwiedzanie dużych, ciekawych miast na całym świecie. Jedni chętnie zabierają rodzinę na pole namiotowe, a inni nie wyobrażają sobie innego noclegu niż apartament w hotelu. Pomiędzy są osoby, które chętnie korzystają z niewielkich, rodzinnych pensjonatów, których mamy w kraju i na świecie coraz więcej, ponieważ jest to świetny interes dla obu stron. Właściciel domu zarabia na pokojach, które bez turystów stałyby puste, a turysta, zamiast płacić grube pieniądze za kilka dni w hotelu, może zapewnić nawet kilkukrotnie dłuższe i równie wygodne wakacje za tą samą cenę. Szczególnie ciekawym pomysłem na wypoczynek, przede wszystkim dla osób, które na co dzień mieszkają w miastach, jest agroturystyka. Dlaczego warto przyjrzeć się temu pomysłowi na wakacje?

Gospodarstwa agroturystyczne w Polsce

Baza gospodarstw agroturystycznych z prawdziwego zdarzenia rozwija się w Polsce podobnie jak baza kwater prywatnych oferowanych w popularnych miejscowościach. Możemy znaleźć takie miejsca zarówno nad naszym pięknym Bałtykiem, jak i w górach, ale nie tylko. Do wyboru mamy jeszcze na przykład Mazury i Kaszuby – idealne dla osób, które lubią spędzać czas nad wodą, pływać, żeglować, czy łowić ryby. Gospodarstwa agroturystyczne znajdziemy w całej Polsce – mówi nam Piotr Pręgowski, twórca portalu Farmbnb.com, który powstał z myślą o miłośnikach spędzania czasu poza miejskim gwarem.

Dlaczego warto wybrać agroturystykę?

Ucieczka od miejskiego gwaru to doskonały sposób na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wybór ciekawego gospodarstwa agroturystycznego znacznie skuteczniej pozwoli nam zwolnić obroty, niż zatłoczony kurort, w którym ludzie na plaży oddzielają się od siebie parawanami, czy wejście na popularny szlak wiąże się z koniecznością odczekania pewnego czasu w kolejce. Agroturystyka pozwala nam na bezpośredni kontakt z naturą, a to działa na nas relaksująco. W wielu gospodarstwach agroturystycznych nasze dzieci mają możliwość po raz pierwszy zapoznać się ze zwierzętami, które do tej pory znały wyłącznie z książek i telewizji. Mogą zobaczyć, jak wygląda praca w gospodarstwie i na polu, jak wiele serca trzeba w nią włożyć. Wieś przestaje być im obca i przekonują się, że życie z dala od ulicznych korków, autobusów i wszechobecnego betonu też może być ciekawe, a może nawet ciekawsze. Cała rodzina ma okazję poznać lokalne produkty i dania. To naprawdę świetne doświadczenie – postawić jednak na skosztowanie świeżo zrobionego sera, czy zebranego z pasieki miodu, niż na odwiedzenie kolejnej budki z frytkami, które czuć z odległości kilkudziesięciu metrów. Pobawić się w zbieranie świeżych malin i jeżyn w lesie, a później przygotować z nich pyszny deser, zamiast kupić w sklepie kolejną porcję przesłodzonych lodów. Warto stawiać na naturę, o której niestety często zapominamy, żyjąc na wysokich obrotach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter