Artykuł sponsorowany 3 powody, dlaczego warto wybrać nocleg w drewnianym domku letniskowym

3 powody, dlaczego warto wybrać nocleg w drewnianym domku letniskowym

W Polsce z roku na rok powstaje coraz więcej doskonale wyposażonych apartamentów prywatnych oraz luksusowych kompleksów hotelowych, jednak wiele osób pomija je podczas poszukiwań miejsca na długo wyczekiwany, wakacyjny wypoczynek. Ich wybór pada na drewniane domki letniskowe, usytuowane w lasach, górach, nad jeziorami, odległymi od dużych miejskich aglomeracji. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego, mimo upływu dziesiątek lat, wczasy w domkach z drewna cieszą się wśród Polaków niegasnącą popularnością.

Istnieją 3 główne powody, które wpływają na to, że ludzie poszukują noclegu w domkach letniskowych. Mieszkańcy miast pragną oderwać się od hałasu, smogu, korków i zwolnić tempo życia choć na krótką chwilę. Inni są zdania, że przebywanie w drewnianym domku pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Są też i tacy, dla których kluczowe znaczenie ma cena, a domki letniskowe pozostają od lat najtańszym lokum na wakacyjny urlop.

Wytchnienie od zgiełku miasta, blokowisk i betonu

Pobyt w domku letniskowym w takich atrakcyjnych turystycznie regionach jak: Mazury, Bory Tucholskie, Kaszuby czy Podlasie, skutecznie pomoże Ci zapomnieć o nadmiarze obowiązków, stresujących korkach, wielkomiejskiej pogoni za sukcesem i pieniędzmi, zanieczyszczonym powietrzu oraz hałasie.

W takich miejscach jak Ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny Jubilat Marii Grykin masz do dyspozycji  przestrzeń z tarasem, w której czas płynie wolniej, a Ty nie musisz wysłuchiwać  odgłosów remontu w mieszkaniu naprzeciwko ani przedzierać się betonowymi, brudnymi chodnikami do pracy lub szkoły.

Dobroczynne właściwości drewna

Drewno jest jednym z najstarszych budulców, jaki wykorzystywała – i wykorzystuje ludzkość do budowy domów. Ten powszechnie dostępny materiał jest w pełni naturalny i antyalergiczny, nie kumuluje w sobie wolnych rodników ani zanieczyszczeń. Drewniane ściany zapewniają doskonałą wentylację pomieszczeń, co z kolei sprawia, że w letniskowym domku można efektywnie wypocząć i mieć długi, głęboki sen.

W przeciwieństwie do betonowych, prefabrykowanych budynków, letniskowe domki są miejscem, gdzie na bieżąco masz dostęp do świeżego powietrza, co zdecydowanie poprawia Twoje samopoczucie, koncentrację i ogólną kondycję zdrowotną.

Dobra cena w stosunku do jakości

Niezaprzeczalnie jedną z ważniejszych kwestii, które wpływają na wybór domków drewnianych na organizację wczasów, a także kolonii czy turnusów grup zorganizowanych, jest korzystna cena, proporcjonalna do jakości.

Obecnie w wielu ośrodkach wypoczynkowych w kraju cena za nocleg bez wyżywienia, w zależności od sezonu oraz ilości rezerwowanych domków, waha się w przedziale od 30 do 60 złotych na osobę (dla grup), do nawet 200 złotych w przypadku najnowszych, kompleksowo wyposażonych obiektów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter