Materiał Partnera Zalety międzynarodowego transportu samochodowego

Zalety międzynarodowego transportu samochodowego

Transport drogowy jest najpopularniejszy, ponieważ pozwala na przewożenie wszelkiego rodzaju ładunków i ma najlepszą dostępność przestrzenną. Samochodem dotrzemy niemalże wszędzie, dzięki rozbudowanej sieci dróg. Aby przybliżyć zalety międzynarodowego transportu samochodowego, przygotowaliśmy opis oraz porównanie z innymi gałęziami transportu.

Paleta zalet transportu samochodowego

Jedną z największych zalet transportu samochodowego jest jego dostępność. Mamy do dyspozycji nie tylko prywatne samochody i komunikację miejską, ale możemy korzystać z usług firm transportowych, które zajmują się przewozem ludzi i wszelkiego rodzaju towarów, także za granicę. Samochodami możemy przewozić zarówno towary drobne, jak i wielkogabarytowe. Znajdziemy też przewoźników, którzy posiadają w swojej flocie pojazdy specjalne. Firma DAR-TRANS z Niegowa koło Warszawy posiada na przykład pojazdy, które umożliwiają transport maszyn rolniczych, budowlanych czy konstrukcji stalowych. Oferuje transport międzynarodowy oraz krajowy. Międzynarodowa, drogowa sieć komunikacyjna, jest dostosowana do rynków zaopatrzenia i zbytu. Mamy dzięki temu szeroki zasięg, co zapewnia najlepsze możliwości przewozu w porównaniu z innymi gałęziami transportu. Transport samochodowy wypada korzystnie pod względem czasu i kosztów.

Transport samochodowy a inne

Pierwsza z gałęzi transportu, jaką chcemy omówić, to transport kolejowy. W porównaniu z samochodami, bezpieczeństwo przewożonych ładunków wrażliwych jest zdecydowanie niższe. W pociągach niemalże zawsze występują niekontrolowane wstrząsy. Prędkość techniczna pociągów jest dużo niższa - w Polsce na przykład pociągi towarowe poruszają się z prędkością około 45 km/h, przy czym pociągi zatrzymują się na stacjach, przejazdach, potrzebne są przerwy techniczne, wbrew pozorom częstsze niż w przypadku długich tras samochodami dostawczymi. Często konieczny jest przeładunek towarów, co z kolei wiąże się z ryzykiem kradzieży. Transport morski również charakteryzuje się niewielką prędkością i brakiem punktualności. Połączenia morskie odbywają się z niską częstotliwością i w dużej mierze zależą od warunków pogodowych, podobnie jak w przypadku transportu lotniczego. Zarówno połączenia morskie, jak i lotnicze wiążą się z wysokimi kosztami. W przypadku wszystkich trzech omówionych środków transportu towar zawsze trzeba dostarczyć na miejsce... samochodem. To kolejny powód, by uznać międzynarodowy transport samochodowy za najlepsze rozwiązanie. 

Podziel się