Artykuł sponsorowany Wykorzystanie pojemników metalowych w magazynowaniu i logistyce

Wykorzystanie pojemników metalowych w magazynowaniu i logistyce

Pojemniki metalowe to bez wątpienia kluczowy element procesów usprawniających działania logistyczne na terenie hal magazynowych i produkcyjnych. Funkcjonalne pojemniki świetnie sprawdzają się przy transportowaniu oraz składowaniu różnych towarów, także gabarytowych oraz drobiazgów. Pojemniki metalowe to przejaw udoskonalania i unowocześniania logistyki.

Czym charakteryzują się pojemniki metalowe?

Lekkie, praktyczne i bardzo wytrzymałe – dokładnie takie są pojemniki metalowe oferowane przez firmę DAJANO, która specjalizuje się w produkcji koszy dla logistyki od 25 lat. W asortymencie firmy dostępne są różne wielkości pojemników, które dodatkowo można pomalować na dowolny kolor z palety RAL, co ułatwia orientację w magazynie oraz usprawnia procesy logistyczne.

Pojemniki metalowe mogą mieć pojedyncze lub podwójne drzwiczki, a oprócz tego dostępne są modele z klapką zamykaną od góry oraz standardowe kosze bez drzwiczek. Podłoga w skrzyni może by drewniana lub metalowa. Spód metalowy sprawdzi się trudnych warunkach, na przykład w ekspozycji na zmienne warunki atmosferyczne oraz do składowania gorących odlewów. Na niektórych modelach znajduje się specjalna tabliczka znamionowa lub pusta tablic, która służy do zamieszczania informacji o rodzaju składowanego towaru. Pojemniki metalowe mogą być wyposażone w uszy transportowe, dzięki którym możliwe jest ich przestawianie w dowolne miejsce nie tylko za pomocą transportu kołowego.

Zastosowanie pojemników metalowych

Najważniejszą zaletą pojemników metalowych jest możliwość ich sztaplowania – do tego, jak ważna jest przestrzeń magazynowa, nikogo nie trzeba przekonywać. Nieużywane pojemniki wystarczy złożyć i poukładać w specjalnie do tego celu przeznaczonym miejscu. Jest to także atut dla firm transportowych, które nie muszą marnować przestrzeni załadunkowej w trasie powrotnej.

Pojemniki siatkowe idealnie sprawdzają się do składowania ostrych i ciężkich przedmiotów. Metal to wytrzymały surowiec, który może być poddawany cyklicznym zabiegom sterylizacji i odkażania w celu pozbycia się pleśni i bakterii, co w branży spożywczej ma ogromne znaczenie. Pojemniki metalowe zapewniają odpowiedni poziom wentylacji, więc często wykorzystywane są do składowania warzyw.

Co ważne, niektóre modele koszy siatkowych są cynkowane ogniowo – jest to najlepsza technika zabezpieczania przed korozją. Cynkowane kosze siatkowe sprawdzą się nawet w bardzo trudnych środowiskach, na przykład w miejscach składowania nawozów, środków ochrony roślin czy też materiałów kwasowych.

Skrzyniowe jednostki ładunkowe i ich znaczenie w logistyce i magazynowaniu

Jednostki skrzyniowe to urządzenia wielokrotnego użytku, w których możliwe jest składowanie i piętrowanie ładunków o nieregularnych kształtach i różnych wymiarach luzem i w opakowaniach. Jednostką ładunkową określa się ilość ładunku stałego lub sypkiego o kształcie, który zależny jest od pojemnika metalowego. Warto wiedzieć, że masa ładunku nie może przekroczyć nośności jednostki, a całkowita masa wraz z pojemnikiem może być przewożona dostosowanym do określonego ciężaru środkiem transportowym. Oznacza to, że pojemniki metalowe są skonstruowane w taki sposób, aby możliwe było ich przenoszenie urządzeniami transportu bliskiego. 

Przy formowaniu ładunków niezwykle istotne jest zwiększanie ich podatności transportowej, co osiąga się poprzez łączenie drobnych wyrobów w ładunki zbiorcze. Pojemniki metalowe mogą być nośnikiem dla ładunków jednorodnych lub niejednorodnych, czyli gabarytowych lub towarów o niestandardowych kształtach. Pojemniki metalowe wspomagają procesy mechanizacji i automatyzacji prac magazynowych i logistycznych oraz zwiększają wydajność i wpływają na bezpieczeństwo operatorów maszyn. Pozwalają na racjonalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i stanowią ochronę dla zawartości. Skrzyniopalety powinny być tak skonstruowane, aby nie  zachodziła konieczność kontroli ilościowej opakowań jednostkowych w nich zawartych. Możliwe jest projektowanie koszy siatkowych na wymiar, idealnie dostosowanych do typu składowanego towaru.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas