Artykuł sponsorowany Wykorzystanie pojazdów z HDS – do czego są używane? TonTrans

Wykorzystanie pojazdów z HDS – do czego są używane? TonTrans

HDS, czyli hydrauliczne dźwigi samochodowe, stanowią istotny element każdego łańcucha transportowego, pomagając dostarczyć oraz rozładować towar pod docelowym adresem. Współczesny przemysł właściwie nie może się bez nich obyć, a to tylko początek zastosowań HDS – dzięki nim funkcjonuje też współczesne budownictwo.

HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy

Hydrauliczne dźwigi samochodowe – HDS – to specjalistyczne samochody ciężarowe, do których domontowano żuraw przeładunkowy. Zapewnia on pojazdu możliwość całkowicie samodzielnego załadunku oraz rozładunku. Ich nośność wynosi nawet kilka ton, co pozwala na transportowanie nawet bardzo wymagających ładunków.

HDS nadają się idealnie do przewożenia towarów, które charakteryzują się wielkim, niestandardowym gabarytem bądź wagą. Wyspecjalizowane samochody z HDS potrafią przewozić kontenery, materiały oraz maszyny budowlane. Zwyczajne pojazdy wyposażone w przyczepki nie dają na tym polu rady, ustępując pola HDS‐om, których uniwersalność i wielofunkcyjność nie ma sobie równych. Jedną z firm świadczących usługi hydraulicznymi dźwigami samochodowymi jest firma transportowa TonTrans.

Różne zastosowania samochodów z dźwigiem hydraulicznym

Jako że HDS, który montowany jest na ciężarówkach, może służyć nie tylko do ich załadunku i rozładunku, obecność tego typu pojazdu np. na placu budowy jest nieoceniona. Wykonywanie prac budowlanych wymaga niejednokrotnie wykorzystania różnorodnych, niemożliwych do przeniesienia konwencjonalnymi metodami materiałów – trzeba dostarczyć je na miejsce docelowe z użyciem dźwigu, natomiast HDS jest zawsze tam, gdzie go potrzebujemy. Wystarczy odpowiednio ustawić pojazd wyposażony w hydrauliczny dźwig samochodowy, by z łatwością osiągnąć cel.

Prócz placów budowy, HDS‐y wykorzystywane są często w leśnictwie, gdzie służą do załadunku ściętych drzew na naczepy. Nie może się bez nich obyć także marketing, ponieważ hydrauliczne dźwigi samochodowe pomagają w montażu elementów konstrukcyjnych do tablic reklamowych oraz samych reklam.

Rodzaje HDS‐ów

Hydrauliczne dźwigi samochodowe rozróżnia się zazwyczaj na podstawie ich zastosowania – mamy zatem do czynienia z dźwigami do użytku ogólnego, z wysięgnikiem pionowym lub poziomym, HDS‐ami do wycinki leśnej wspomnianymi powyżej, dźwigami montowanymi za siedzeniem kierowcy (z którymi do czynienia mamy zazwyczaj w firmach transportowych) oraz HDS‐ami montowanymi wraz ze skrzynią ładunkową w tylnej części pojazdu.

TonTrans specjalizuje się w transporcie HDS, a usługi firmy obejmują przewóz materiałów budowlanych i sypkich, takich jak cegły, kostka brukowa, płyty budowlane, drewno oraz maszyny przemysłowe - na przykład tokarki i wtryskarki. Pozostając w temacie materiałów budowlanych, TonTrans oferuje też ich sprzedaż - kruszywa budowlane, ziemię ogrodową i zwykłą, kruszywa drogowe, pospółki, żwir oraz piasek kopany do zasypu, ostry do wylewek oraz wiślany sortowany. Dodatkowo firma podejmuje się wywozu ziemi, gruzu i śmieci wraz z załadunkiem z placów budowy, parkingów i posesji prywatnych. Zlecenia są realizowane rzetelnie i sprawnie z zachowaniem ustalonych terminów.

Opracowanie:

Tontrans Usługi HDS, Wywóz Ziemi, Sprzedaż Piachu

Łomianki , Lotników Alianckich 4

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas