Materiał Partnera Wygodne przewozy osobowe. Co warto wiedzieć?

Wygodne przewozy osobowe. Co warto wiedzieć?

Wynajem autobusu na wycieczkę wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Wiele firm na rynku świadczy przewozy osobowe na krótkie i długie trasy. Przed wyborem przewoźnika warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, by uniknąć niechcianych i nieprzewidzianych sytuacji podczas podróży (np. braku organizacji zastępczego pojazdu w razie awarii pojazdu lub niekomfortowych siedzisk). Co jest ważne podczas wyboru firmy transportowej?

Na co zwrócić uwagę przy wynajęciu autokaru do przewozu osób?

Przed wyborem firmy przewozowej warto wykonać research w Internecie. Zazwyczaj rzetelnymi źródłami wiedzy są fora tematyczne, np. o podróżowaniu. Opinie o firmie transportowej pozwalają nakreślić użytkownikowi obraz przedsiębiorstwa transportowego. Warto sprawdzić, czy pod adresem przewoźnika pojawiają się negatywne recenzje i czego dotyczą potencjalne niepochlebne wpisy.

Przykładowo, jeśli na forum kilkukrotnie pojawia się informacja o spóźnianiu się autokaru lub nietrzymaniu się planu wycieczki, można sądzić, że firma przewozowa nie cechuje się terminowością. Z drugiej strony, gdy przewoźnik oferujący wynajem autokarów ma wiele pozytywnych opinii, można stwierdzić, że przedsiębiorstwo świadczy wysokiej jakości usługi i odpowiada na potrzeby klientów.  

Warto zwrócić uwagę na sposób kontaktowania się przedsiębiorstwa z klientem. Profesjonalne maile, szybkie odpowiedzi, bezproblemowa komunikacja świadczą o fachowym podejściu do współpracy i są przesłankami zapewnienia wysokiej jakości usługi.

Od firmy przewozowej należy oczekiwać również bezpieczeństwa. Autobusy muszą mieć aktualne przeglądy techniczne. Nowoczesna flota wyposażona w systemy elektroniczne może być gwarancją bezpieczeństwa pasażerów – przypomina nasz rozmówca, pracownik firmy transportowej Usługi Transportowe Grzegorz Kopeć z Katowic

Podczas podróży ogromne znaczenie ma sam komfort jazdy. Warto sprawdzić rozstaw siedzeń w autokarze, możliwość przysłonięcia okien, rodzaj oświetlenia, obecność klimatyzacji. Na dłuższe trasy koniecznie należy wybierać pojazdy z toaletami.

Przewoźnik musi posiadać ważną polisę OC. Firma powinna mieć także ubezpieczenie NNW. Nie zaszkodzi zapytać o uprawnienia kierowców i posiadane pozwolenia.

Co powinna zawierać umowa wynajmu autokaru na wycieczkę?

Po wyborze firmy transportowej należy sporządzić z przedstawicielem umowę na przewóz osób. W dokumencie, poza danymi osobowymi i danymi firmy, należy określić przedmiot usługi, czyli trasę, plan godzinowy przewozu oraz datę wykonania usługi i liczbę pasażerów. Poza tym w umowie ma być zawarta cena za usługę oraz forma płatności.

W dokumencie powinien znaleźć się również numer licencji przewoźnika oraz opis procedury w przypadku awarii autokaru. Dokument może określać kwestię zaliczki za wynajem, rocznik pojazdu, możliwość spożywania napojów alkoholowych. Umowa musi być sporządzona w dwóch egzemplarzach i podpisana przez obie strony. Klient może zażyczyć sobie, by w dokumencie znalazł się zapis dotyczący innej konkretnej kwestii.   

Ile kosztuje wynajęcie autokaru do przewozu osób?

Branża transportowa zajmująca się wynajmowaniem autobusów, podobnie jak turystyczna, kształtuje swoje ceny w oparciu o konkretne miesiące w roku. Wynajem autobusu w styczniu albo w lutym, czyli w tzw. sezonie niskim, będzie tańszy niż w maju lub czerwcu. Na cenę usługi wpływa również jakość floty przewoźnika. Firmy oferujące nowoczesne, dobrze wyposażone autobusy, mają wyższe ceny za wynajem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas