Materiał Partnera Usługi magazynowe świadczone przez firmy logistyczno-transportowe

Usługi magazynowe świadczone przez firmy logistyczno-transportowe

Firmy transportowe specjalizują się w dostarczaniu różnego rodzaju ładunków pod wskazany adres. Wiele z nich działa nie tylko na terenie kraju, ale też całej Europy. Klienci oczekują, że przesyłka dotrze do adresata bez zbędnych przestojów czasowych, jednak szybka dostawa to nie wszystko. Każdy transport musi być rozplanowany tak, aby nie pociągał za sobą zbyt dużych kosztów. Czasem konieczne jest więc przechowanie towaru w magazynie, gdzie ładunek będzie oczekiwał na dalszy transport.

Co obejmują działania logistyczne?

Zakres działania logistycznego jest bardzo obszerny i polega głównie na planowaniu, realizowaniu i kontrolowaniu przewozów oraz magazynowaniu towaru. W Polsce funkcjonuje wiele zakładów produkcyjnych, które nie mają rozbudowanej infrastruktury magazynowej ani własnego transportu. Korzystają one z usług zewnętrznych firm transportowych takich jak A&Z Transport, co skutkuje obniżeniem kosztów prowadzenia działalności i lepszą dystrybucją towarów.

A&Z Transport dysponuje profesjonalnymi magazynami z rampami, które umożliwiają sprawne rozdzielanie i przechowywanie ładunków. Co więcej, jednodniowy czas magazynowania ładunku wliczony jest w koszty umowy zawieranej z klientem. To bardzo atrakcyjna propozycja zwłaszcza dla tych firm, które decydują się na stałą współpracę z przewoźnikiem. Przy wynajmie powierzchni magazynowej na dłuższy czas ceny ustalane są indywidualnie.

Czy wynajmowanie powierzchni magazynowych jest opłacalne?

Korzystanie z usług magazynowych oferowanych przez wybrane firmy transportowe jest bardziej opłacalne niż wybudowanie własnego magazynu. Mimo że obecnie wykorzystuje się różne technologie stawiania budynków przemysłowych (np. hale stalowe), należy pamiętać o tym, że koszty nie kończą się wraz z powstaniem takiego obiektu. Aby magazyn sprawnie funkcjonował, potrzeby będzie personel i oprogramowanie komputerowe służące do obsługi przechowywanych w obiekcie towarów. Należy również liczyć się ze stałymi kosztami eksploatacyjnymi – np. opłatą za prąd czy wywóz odpadów.

Kompleksowość usług jest w cenie

Zdecydowana większość klientów przy poszukiwaniach firmy transportowej kieruje się kompleksowością oferty. Im więcej zadań jest w stanie wykonać przewoźnik, tym lepiej. Nie zawsze jednak ilość usług idzie w parze z jakością. Dlatego też należy podejmować współpracę z przewoźnikami, którzy od lat utrzymują stabilną pozycję na rynku i cieszą się szacunkiem kontrahentów. O jakości usług realizowanych przez daną firmę transportową informują wyróżnienia i certyfikaty. Warto zwrócić uwagę czy dany przewoźnik posiada Certyfikat Wiarygodności Biznesowej lub inne znaczące wyróżnienia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas