Materiał Partnera Transport sanitarny i medyczny. O różnicach opowie specjalista z firmy Car-Med

Transport sanitarny i medyczny. O różnicach opowie specjalista z firmy Car-Med

Usługi transportowe są niezwykle zróżnicowane. Szczególnie dobrze widać to na przykładzie branży medycznej, która korzysta z transportu sanitarnego i medycznego właśnie. Na czym polega zasadnicza różnica między tymi obiema usługami? Zapytaliśmy o to pracownika z firmy Car-Med, która ma swoją siedzibę we Włocławku. Zapraszamy do lektury!

Czym zajmuje się transport medyczny, a czym sanitarny?

Transport medyczny obejmuje usługi z zakresu ratownictwa medycznego i wymaga specjalistycznego zaplecza technicznego. Mowa tu o między innymi o sprzętach monitorujących parametry życiowe i aparaturze ratującej życie. Muszą być one obecne w pojeździe. Transport medyczny wykorzystywany jest w sytuacjach, gdy pacjent nie może sam stawić się w zakładzie opieki zdrowotnej. Sytuacja ta najczęściej dotyczy osób ciężko chorych, niepełnosprawnych i przykutych do łóżka. Z kolei transport sanitarny skierowany jest do osób bez dysfunkcji ruchu i niewymagających leczenia. Służy do przewozu pacjentów np. na szczepienie, badania kontrolne czy do domu. Jak tłumaczy specjalista z firmy Car-Med – transport sanitarny wykorzystywany jest również do przewozu materiałów biologicznych takich jak krew czy narządy. Muszą być one transportowane w ściśle kontrolowanych warunkach, aby można je było później zastosować przy realizacji wybranych procedur medycznych.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy Car-Med?

Firma Car-Med od lat specjalizuje się w transporcie medycznym i sanitarnym. Przewoźnik dysponuje flotą nowoczesnych pojazdów, które charakteryzują się wysoką sprawnością techniczną i niezawodnością. Co więcej, wspomniane wyżej przedsiębiorstwo współpracuje z wykwalifikowanymi ratownikami medycznymi i lekarzami, dzięki czemu pacjenci mają zapewnioną doskonałą opiekę na czas transportu. Firma Car-Med realizuje zarówno przewozy krajowe, jak i zagraniczne. Wyróżnia ją pełna dyspozycyjność (praca w trybie 24/7), punktualność i dbałość o najwyższą jakość usług. Przedsiębiorstwo przewozi pacjentów:

  • ze szpitala do szpitala,

  • ze szpitala do domu,

  • z domu do szpitala,

  • z domu na rehabilitację,

  • z domu na konsultacje lekarskie,

  • z domu do hospicjum.

Usługi transportowe realizowane są w przyjemnej atmosferze i z poszanowaniem wszystkich zasad związanych z bezpieczeństwem przewozu. Firma Car-Med swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych oraz prywatnych i publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Przedsiębiorstwo gwarantuje konkurencyjne ceny usług oraz przejrzyste warunki współpracy. Zapraszamy!

Opracowanie:

Car-Med Bartosz Żyłka

Włocławek , Kaliska 83 lok. 57

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas