Materiał Partnera Transport samochodu na lawecie.

Transport samochodu na lawecie.

Korzystanie z pomocy drogowej to popularne i bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy auto jest niesprawne i trzeba przewieźć je do warsztatu mechanicznego. Innymi okolicznościami, kiedy warto skorzystać z tego typu transportu, jest sprowadzenie auta zza granicy, uszkodzenie samochodu w trakcie kolizji, dostarczenie do punktu złomowania. Lawety wynajmowane są także przez właścicieli aut zabytkowych.

Jak znaleźć dobrą firmę transportową?

Zdecydowanie łatwiej jest wyszukać usługodawcę zajmującego się transportem drogowym, jeśli mamy na to wystarczająco dużo czasu. Mowa o zaplanowanych działaniach przykładowo przewiezieniu kupionego auta z Niemiec. Wówczas możemy zrobić rekonesans wśród firm, które posiadają na swoim wyposażeniu profesjonalne lawety. Trudniej, jeśli trzeba działać pod presją czasu, kiedy okoliczności nas zaskakują. Czyli klasyczna awaria samochodu, który staje na środku skrzyżowania i silnik przestaje działać. Pomoc drogowa działająca powinna działać szybko i sprawnie zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa. Pan Michał Zgoda z firmy Zet zajmuje się zawodowo transportem samochodów krajowym i zagranicznym. Usługi w sytuacjach doraźnych świadczy na terenie powiatu opoczyńskiego. Zatrudniam wyłącznie wykwalifikowanych kierowców, których umiejętności pozwalają na szybki dojazd do Klienta, oraz bezproblemowe przewiezienie zepsutego samochodu w wyznaczone miejsce.

Kiedy laweta jest niezbędna?

Najczęściej ma to miejsce w mało komfortowych okolicznościach, takich jak wypadek samochodowy, w którego trakcie auto ulega poważnemu uszkodzeniu. W takiej sytuacji przyjeżdża na miejsce zdarzenia Policja i Straż Pożarna. Jeśli w ocenie tych służb pojazd nie może uczestniczyć w ruchu drogowym, to trzeba wezwać pomoc drogową. Wybór pada na firmę, która zajmuje się transportem samochodów powypadkowych, czyli dysponującą specjalistycznym sprzętem. Chodzi nie tylko o lawetę, ale również o wyciągarkę, która może okazać się pomocna, jeśli auto znalazło się w rowie. Ważny jest też czas dojazdu na miejsce zdarzenia, dlatego warto sprawdzić lokalne oferty pomocy drogowej.

Inne zastosowanie lawety.

Małe i średnie firmy nieposiadające własnego pojazdu do relokacji sprzęt budowlanego niedużych gabarytów często korzystają z usług transportu drogowego. Przykładem jest przewiezienie na plac budowy minikoparki. Firma Zet zajmuje się również relokacją samochodów zabytkowych na wystawy i zloty miłośników aut retro. Takie pojazdy wymagają szczególnej troski, dlatego powinny być odpowiednio zabezpieczone i wymagają doświadczonego kierowcy i operatora lawety. Pan  Michał Zgoda realizuje również zamówienia rolników dotyczące przewozu maszyn rolniczych.

Podziel się