Artykuł sponsorowany Transport materiałów sypkich – jak to wygląda?

Transport materiałów sypkich – jak to wygląda?

Zamierzasz przewieźć piasek, czy żwir? Transport materiałów sypkich oferuje bardzo wiele przewoźników. Aby mógł bezpiecznie dotrzeć na miejsce, zakład powinien mieć odpowiednio przystosowane pojazdy oraz wydane niezbędne pozwolenia. Na co zwrócić uwagę decydując się na tego typu przewóz? Dowiesz się tego, czytając nasz artykuł. Oto garść niezbędnych informacji.

Materiały sypkie – co to takiego?

Najczęściej wybieranym sposobem do przewozu materiałów sypkich jest transport drogowych. Najpopularniejsze produkty to:

  • wyroby rolnicze – pasze, nawozy;

  • artykuły spożywcze – mąka, cukier, sól;

  • kruszywa budowlane – piasek, żwir, wapno, cement, pospółka;

Odpowiedni pojazd pozwala w sposób łatwy i bezpieczny na spedycję materiałów sypkich w odległe miejsce. Ważna jest oczywiści pojemność danego samochodu. Zazwyczaj do tego zadania wykorzystuje się wywrotki, lub specjalne silosy. Istotne jest również zapewnienie bezpieczeństwa ładunku, aby nie wysypał się na drogę podczas jazdy. W tym celu stosuje się kłotnice lub burty.

Bezpieczny transport materiałów sypkich – na co warto zwrócić uwagę?

Najważniejszą zasadą dla usług transportowych jest oczywiście przestrzeganie norm w zakresie ładowności pojazdu. Dobrze wie o tym firma Eko-Pal, która na co dzień transportuje wszelkiego rodzaju materiały sypkie. Obsługuje branżę spożywczą, budowlaną jak i przemysłową. Posiada najlepsze dostępne na rynku elementy do przeprowadzania skomplikowanych procesów załadunkowych.

Należy wiedzieć, że przewożąc materiały sypkie, należy rozłożyć je tak, by osiągnąć równomierny nacisk na dwie osie pojazdu. Nie wykonanie tego, wpływa negatywnie na stabilność jednostki mechaniczne. Ustawa o transporcie drogowym z 6 września 2001 roku zawiera również zapis, że ładunek nie może ograniczać widoczności kierowcy, ani zasłaniać tablic rejestracyjnych pojazdu.

Na koniec warto wspomnieć, że po każdym załadunku i rozładunku należy dokładnie umyć oraz zdezynfekować wnętrze aut dostawczych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas