Materiał Partnera Taksówkowe transfery na lotnisko – Dlaczego warto?

Taksówkowe transfery na lotnisko – Dlaczego warto?

Dojazd na lotnisko bywa kłopotliwy, szczególnie jeśli wylot naszego samolotu zaplanowano na wczesne godziny poranne lub wręcz przeciwnie, gdy wylatujemy późno w nocy. Optymalnym rozwiązaniem może okazać się transfer taksówkowy, który ma wiele zalet.

Opcje dojazdu

Większość polskich lotnisk jest dobrze skomunikowana z centrami miast. Dojazd możliwy jest za pomocą komunikacji miejskiej, pociągów lub lotniskowych busów. Co więcej, w okolicy lotnisk powstają coraz to nowe parkingi, na których można pozostawić swój własny pojazd na czas całego wyjazdu. Niestety, choć wymienione wyżej opcje mają wiele zalet, to mają też swoje wady.

Najwięcej minusów przypisać trzeba komunikacji miejskiej. Jej awaryjność, tendencje do spóźniania się poszczególnych środków transportu oraz niski komfort jazdy sprawiają, że każda podróż na lotnisko wymaga rozpoczęcia podróży z wielogodzinnym zapasem. Co więcej, w wielu przypadkach trudno za jej pomocą dostać się na lotnisko między północą a 6 rano, co może być dużym problemem dla pasażerów nocnych lotów. Podobnie sytuacja wygląda z prywatnymi busami, których dodatkową wadą jest dość wysoka cena przejazdu, nieadekwatna do pokonywanego dystansu.

Wydawać by się mogło, że dojazd na lotnisko własnym samochodem to opcja idealna, jednak pozostawienie go na parkingu może okazać się dość kosztowne. Ponadto, parkując swój pojazd na dużym parkingu nie mamy gwarancji, że ochrona będzie pilnować go w sposób właściwy, co generuje dodatkowy stres, zupełnie zbędny podczas wyjazdu za granicę.

Wszystko to sprawia, że transfer taksówkowy może okazać się najlepszym ze wszystkich dostępnych sposobów dotarcia na lotnisko.

Taksówką najlepiej

W naszym kraju wciąż nie jesteśmy w pełni przyzwyczajeni do przemieszczania się za pomocą taksówek. A szkoda, bo – wbrew ogólnej opinii – przy odrobinie szczęścia można trafić na naprawdę dobrą ofertę.

-Warto wcześniej zaplanować swój transfer na lotnisko i dokładnie zorientować się w ofertach poszczególnych korporacji taksówkowych. Niektóre, tak jak na przykład nasza firma, posiadają specjalne oferty transferów lotniskowych. Wystarczy tylko zadzwonić i indywidualnie ustalić cenę przejazdu – wyjaśnia przedstawiciel  Taxi No7 z Garwolina.

Dojazd na lotnisko w taksówce ma w zasadzie same plusy. Po pierwsze, pojazd odebrać nas może spod domu o umówionej godzinie, dlatego nie trzeba pospiesznie szukać właściwego przystanku, ani przesiadać się na trasie w inną linię autobusu miejskiego. Ponadto, przejazd jest szybki i komfortowy – mamy gwarantowane miejsca siedzące, a nasz bagaż chowany jest do bagażnika.

Jak widać, warto zdecydować się na taksówkowy transfer na lotnisko, gdyż swoimi zaletami znacznie przewyższa tradycyjne środki transportu.

Podziel się