Materiał Partnera Szybko, sprawnie i niezawodnie - tylko z profesjonalnym transportem samochodowym

Szybko, sprawnie i niezawodnie - tylko z profesjonalnym transportem samochodowym

Transport samochodowy jest obecnie najważniejszą gałęzią transportu w Polsce.  Podstawowe zalety transportu samochodowego, to jego uniwersalność, bo można z jego pomocą przewozić różne grupy towarów oraz duża gęstość sieci drogowej. Nasze sklepy są zaopatrzone w świeże towar, a my nie myślimy o tym, skąd się wzięły w naszym sklepie tak wcześnie rano. Denerwują nas hałasujące i wszechobecne TIR-y, ale to właśnie nimi wszystkie te towary trafiają potem do naszych koszyków. Trzeba zauważyć, że za każdym pozytywnym aspektem idą jakieś jego minusy. Trudno je całkowicie wyeliminować, ale wciąż pracuje się nad tym, aby transport nie był uciążliwy dla Polaków.

 


Dlaczego samochodowe firmy transportowe są tak ważne?

Kiedy w Polsce i Europie tabor kolejowy stracił swoją główną role jako środek transportu towarów, rozwinęła się siec autostrad, dróg ekspresowych, a z nimi sieć firm transportowych takich jak ROBERT DĄBEK PTHU-DĄBEK . Kolej okazała się zbyt powolna, a jej zasięg bardzo ograniczony.  Szybkie, duże, specjalistyczne pojazdy zdominowały transport. Aby do minimum zniwelować wady tej formy rozwożenia towarów, stworzono sieć obwodnic i dróg objazdowych, aby odciążyć miasta i nie powodować korków. Profesjonalne firmy transportowe dbają też o to, aby pojazdy były jak najmniej szkodliwe dla środowiska, inwestują w nowoczesne technologie w kwestii spalin. Transport samochodowy ma jednak mnóstwo zalet, dzięki którym wciąż się rozwija i cały czas powstają nowe. Wynika to z zapotrzebowania na szybko i idealnie dostarczane produkty.

Jak wybrać dobra firmę transportu samochodowego?

Na polskim rynku powstało mnóstwo firm specjalizujących się w transporcie produktów od firmy produkcyjnej do konsumenta – odbiorcy. Większość z firm transportowych posiada strony internetowe, a na nich szczegółową prezentację oferowanych usług. Warto dokładnie przejrzeć taką stronę i poznać opinie na jej temat. Obecnie profesjonalne firmy transportowe przewożą właściwie wszystko:

- żywność,

- sprzęt AGD/RTV,

- meble,

- środki chemiczne,

- kosmetyki i inne produkty.

Najszybszego transportu wymaga żywność (mięso, produkty mleczne, warzywa, owoce). Wymagane są wtedy samochody – chłodnie, które utrzymują artykuły w niskiej temperaturze. Pracownicy firmy powinni być przeszkolonymi ludźmi, którzy doskonale orientują się, jak przewozić powierzone im artykuły. Niektóre z nich wymagają szczególnej troski. Muszą być idealnie opakowane i zabezpieczone przed uszkodzeniami.  Firma odpowiada za oddany w ich ręce produkt i od jakości transportu zależy budowanie dobrej opinii firmy. 

Opracowanie:

ROBERT DĄBEK PTHU-DĄBEK

Stargard , Szymanowskiego 44

  • tel. 501 093 221

Podziel się