Materiał Partnera Sztauowanie kontenerów, pakowanie morskie  – jak bezpiecznie przygotować transport?

Sztauowanie kontenerów, pakowanie morskie – jak bezpiecznie przygotować transport?

Transportowanie ładunków drogą morską to spore wyzwanie, które wymaga zastosowania odpowiednich metod zabezpieczenia towarów. Muszą być one przede wszystkim skutecznie chronione przed nadmierną wilgocią, a w przypadku zastosowania kontenerów konieczne jest ich profesjonalne sztauowanie. Co to konkretnie oznacza i jak bezpiecznie przygotować ładunek do transportu morskiego?

Niezwykle istotne sztauowanie

Przygotowanie ładunku do transportu to zadanie skomplikowane, które wymaga zastosowania właściwych metod zabezpieczających. Muszą być one na tyle skuteczne, by w pełni ochronić towar przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznych spowodowanymi np. poruszaniem się elementów w trakcie podróży czy ze względu na czynniki zewnętrzne. Jedną z najczęściej wykorzystywanych czynności w zakresie poprawy bezpieczeństwa ładunku w transporcie drogą morską jest sztauowanie kontenerów. Oznacza to kompletne unieruchomienie znajdujących się w tego typu skrzyniach elementów. Jaremar sp. z o.o. sp.k. to zespół specjalistów, którzy są w stanie wykonać sztauowanie w sposób skuteczny oraz profesjonalny, wykorzystując do tego celu m.in. konstrukcje z drewna czy odpowiednio przystosowane poduszki. Wypełnione w ten sposób wnętrze kontenera zapewnia maksymalne bezpieczeństwo ładunku nawet w przypadku większych przechyłów lub wstrząsów podczas transportu. Należy jednak pamiętać, by sztauowanie kontenerów zlecić doświadczonym fachowcom, którzy wszelkie czynności związane z takim przygotowaniem towaru zrealizują skrupulatnie i profesjonalnie.

Właściwie zabezpieczenie przed wilgocią

Jednym z największych problemów w transportowaniu ładunków drogą morską jest pojawianie się nadmiernej wilgoci, która może powodować korodowanie poszczególnych elementów i wiele innych zniszczeń. Z tego powodu renomowane firmy zajmujące się specjalistycznym pakowaniem morskim maszyn czy urządzeń stosują nowoczesne rozwiązania w zakresie technik antykorozyjnych i przeciwwilgociowych. Profesjonaliści wykorzystują folię barierową AL, a także worki, folię i papier VCI. Ładunki zabezpiecza się również stosując pochłaniacze wilgoci, a kompleksową ochronę dopełniają wskaźniki przechyłu, wstrząsu i wilgotności. Pakowanie morskie maszyn czy urządzeń wymaga również zaimplementowania specjalistycznych środków chroniących ładunek przed korozją. Efektywne zatrzymywanie przebiegu procesów niszczenia elementów zapewnia inhibitor korozji, który także wykorzystywany jest w przypadku transportowania ładunków drogą morską. Warto zatem w takim wypadku zdecydować się na współpracę z profesjonalną firmą, która jest w stanie wykonać zarówno sztauowanie kontenerów, jak i wiele innych metod właściwego przygotowania towaru do transportu morskiego.

Podziel się