Artykuł sponsorowany Rodzaje zapinek do taśm spinających - który wybrać?

Rodzaje zapinek do taśm spinających - który wybrać?

Zapinki do taśm spinających są jednym z najważniejszych elementów w procesie zabezpieczania i transportu ładunków. Są niezbędne do zapewnienia stabilizacji towaru podczas procesu pakowania i przewozu. Najczęściej wybierane zapinki posiadają specjalne perforacje po wewnętrznej stronie, które pomagają zapobiegać wysunięciu się taśmy, co mogłoby narazić ładunek na uszkodzenia. Wybór zapinki będzie miał bezpośredni wpływ na jakość spięcia i powinien zależeć od rodzaju i szerokości taśmy spinającej oraz modelu urządzenia do zabezpieczania towaru.

Wytrzymałe zapinki druciane dla dużych i ciężkich ładunków

Jednym z najpopularniejszych rodzajów są skuteczne i niezawodne zapinki druciane. Są powszechnie stosowane głównie ze względu na niski koszt i prosty sposób zapięcia. Zapinki druciane pozwalają na utrzymanie stałego naprężenia taśmy spinającej. Służą do łączenia zarówno taśm polipropylenowych PP jak i poliestrowych WG i GW. Są odporne na korozję i nadają się do wielokrotnego użytku.  Przy użyciu zapinek drucianych można w łatwy i szybki sposób skutecznie zabezpieczyć ładunek. Oprócz tego, zapinki tego typu są bardzo wytrzymałe i odporne na większe naprężenia i rozciąganie. Doskonale sprawdzą się przy zabezpieczaniu dużych i ciężkich ładunków paletowych.

Zapinki blaszane- dobry wybór dla średnich ładunków

Zapinki blaszane dobrze sprawdzają się podczas łączenia taśm polipropylenowych PP oraz kompozytowych pokrytych warstwą polipropylenu, a ich wytrzymałość jest równie duża, co zapinek drucianych. Posiadają specjalne poprzeczne przetłoczenia oraz ząbkowanie gwarantujące dodatkowe zabezpieczenie przed wysunięciem. Ich użycie zapewnia wystarczającą siłę spięcia istotną szczególnie podczas transportu ładunków średnio ciężkich i lekkich. Do pełnego spięcia niezbędny jest ręczny paskowacz lub zestaw napinacza i kleszczy zaciskowych dopasowanych do szerokości taśmy. Stosowane są do łączenia taśm za pomocą zaciskacza lub poprzez zgrzanie dwóch taśm zapinką. Blaszek używają przede wszystkim ludzie wysyłający towar za granicę - zapinka jest pewnego rodzaju plombą. Dodatkowo muszą być używane przy pakowaniu delikatniejszych towarów, jeśli istnieje możliwość, że zapinka druciana może uszkodzić karton/ towar.

Zapinki plastikowe- dobre zabezpieczenie małych paczek

Na rynku dostępne są także zapinki plastikowe, które świetnie współgrają z każdym rodzajem taśm. Ważna jest tutaj szerokość zapinki, która musi odpowiadać szerokości taśmy. Wysokiej jakości zapinki do taśm spinających oferuje firma Adors, gdzie dostępne są zarówno zapinki plastikowe, jak i metalowe i druciane. Ograniczeniem zapinek plastikowych jest niewielka wytrzymałość, dlatego najlepiej sprawdzają się one przy zabezpieczaniu małych i lekkich przesyłek. Są niezwykle proste w użyciu- nie wymagają żadnych dodatkowych urządzeń napinających. Dodatkowo zapinki plastikowe są odporne na korozję, napięcia i rozciągania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas