Artykuł sponsorowany Regały magazynowe ocynowane – poznaj ich główne zalety

Regały magazynowe ocynowane – poznaj ich główne zalety

Regały są niezbędnym elementem wyposażenia każdego nowoczesnego magazynu, bez względu na to, czy mieści się on przy centrum dystrybucyjnym, czy zakładzie produkcyjnym. Dzięki systemowi półek możesz bezpiecznie przechowywać towar i masz do niego szybki dostęp zawsze wtedy, gdy tylko tego potrzebujesz. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są najważniejsze zalety ocynowanych regałów magazynowych.

Regały projektowane z myślą o przestrzeniach magazynowych muszą spełniać określone normy i standardy bezpieczeństwa, takie jak między innymi: PN-EN 15635:2010 (Stalowe statyczne systemy składowania. Zastosowanie i utrzymanie urządzeń do składowania) oraz PN-M–78322:1989 (Urządzenia do składowania. Regały magazynowe. Parametry podstawowe). Te konstrukcje, złożone z ramy i półek, powinny być zatem ściśle dopasowane do specyfiki danego zakładu, wagi, typu i gabarytów składowanych produktów, a także innych czynników, takich jak temperatura i wilgotność pomieszczeń.

Ochrona przed rdzą i łatwy dostęp

Odpowiednio dobrane i należycie konserwowane magazynowe regały ocynowane mają mnóstwo zalet. Jedną z nich jest zwiększona odporność na korozję – cynowa powłoka skutecznie zabezpiecza metal przed przedostawaniem się zarówno wilgoci, jak i różnych substancji chemicznych. Regał oprze się więc rdzy, nawet jeśli w magazynie występują problemy z nadmierną wilgotnością.

Jak podkreśla Jarosław Chmielarek z firmy JCM: w biznesie liczy się każda minuta, dlatego profesjonalne regały magazynowe wyróżnia opcja bezpośredniego, szybkiego dostępu do wszystkich półek, co znacznie przyspiesza proces kontrolowania stanu magazynowego. Takie meble możesz również montować i rozbudowywać samodzielnie albo przestawiać poziom półek nawet o 25 mm bez stosowania żadnych narzędzi, dzięki czemu oszczędzasz swój czas.

Optymalne zagospodarowanie powierzchni magazynu

Chcesz jak najlepiej wykorzystać potencjał swojego magazynu? Zastosuj regały z możliwością rozbudowy oraz systemem dodatkowych akcesoriów w postaci: szaf, szafek, wnęk, zabudowy lub przegród. Jeśli budynek jest wysoki, możesz też powiększyć powierzchnię magazynową poprzez dodanie specjalnie zaprojektowanej antresoli, scalonej z ocynowanymi regałami tak, by zapewniała swobodny i bezpieczny dostęp do towarów.

Poza możliwością rozbudowy szafek możesz też zamówić półki ocynkowane bez stężeń tylnych, co dodatkowo usprawni proces magazynowania, inwentaryzacji oraz składowania różnych produktów, a Twoi pracownicy będą mieli wgląd do regałów z dwóch stron.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas