Materiał Partnera Producent palet specjalnych do transportu maszyn i urządzeń

Producent palet specjalnych do transportu maszyn i urządzeń

Palety są nieodzowną częścią biznesu transportowego. Dzięki nim możemy w bezpieczny sposób przewozić rozmaite ładunki, zazwyczaj o znaczącej masie. Dobre palety muszą się więc charakteryzować dużą wytrzymałością, którą zapewniają tylko najlepsi producenci palet. Czym wyróżniają się palety specjalne i gdzie znajdziemy produkty najwyższej jakości? Na te i inne pytania odpowiedzi przedstawiamy w artykule.

Palety znakomicie sprawdzają się do transportu różnego rodzaju produktów, także wielkogabarytowych. Stosowane są jako sztywne podłoże, na którym możemy umieszczać ładunek. Palety są projektowane tak, aby można je było bez trudu podnosić przy pomocy wózków widłowych. Na rynku znajdziemy palety typowe, jednorazowe i specjalne. Czym się charakteryzują te ostatnie?

Palety specjalne

Palety specjalne to palety wzmocnione, które idealnie zdadzą egzamin przy przewozie towarów wyjątkowo ciężkich i wielkogabarytowych. Tego typu palety muszą być niezwykle wytrzymałe i solidne, stworzone z dbałością o każdy szczegół. Ważne, żeby były dopasowane do rodzaju transportowanego produktu np. maszyny. Istotne także, żeby palety dostosowane zostały do warunków transportu i przechowywania oraz umożliwiały piętrzenie. Na rynku znajdziemy między innymi palety wysypowe (przeznaczone do towarów sypkich), palety skrzyniowe z dnem klapowym, palety do materiałów w rolkach, palety do beczek itp. Gdzie szukać producenta palet specjalnych, który cieszy się renomą wśród klientów? Warto postawić na cenioną firmę Jaremar w Chorzowie. Firma zajmuje się nie tylko produkcją palet specjalnych, jednorazowych i standardowych, ale oferuje również profesjonalne wsparcie przy relokacji parków maszynowych i urządzeń – świadczy kompleksowe usługi z zakresu pakowania i zabezpieczania sprzętów na czas transportu morskiego, lotniczego i drogowego.

Czym się wyróżnia dobry producent palet?

Firma produkująca palety specjalne i inne powinna oferować produkty najwyższej klasy, które spełniają wszystkie normy i standardy. Istotne także, żeby producent palet indywidualnie podchodził do każdego zlecenia i tworzył palety specjalne perfekcyjnie dopasowane do potrzeb klienta. Warto zwrócić uwagę także na ofertę, która powinna być kompleksowa i szeroka. Powinny się w niej znaleźć różne produkty niezbędne przy transporcie jak np. palety, skrzynie ponadgabarytowe, skrzynie z OSB, opakowania eksportowe, podesty transportowe, platformy oraz stelaże pod blachy płaskie. Warto także sprawdzić, czy firma stosuje do zabezpieczania ładunków folie, maty antypoślizgowe, pasy transportowe i olej antykorozyjny.

Podziel się