Artykuł sponsorowany Najważniejsze elementy wyposażenia magazynów

Najważniejsze elementy wyposażenia magazynów

Magazyn jest istotnym elementem łańcucha dostaw. Dobrze wyposażony skutecznie skraca pracę oraz wpływa na efektywność procesów logistycznych i funkcjonalność. Powierzchnia magazynu powinna być dostosowana do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa i uwzględniać charakter produktów. Nie mniej, niezależnie od ich charakteru czy rozmiaru, można wymienić kilka podstawowych elementów, które powinny znaleźć się w każdym magazynie. Jakie są to elementy?

Regały

Najważniejszym elementem wyposażenia magazynów są zdecydowanie regały. Możemy wymienić ich dwa rodzaje: regały półkowe i paletowe. Pierwsze z nich są bardzo funkcjonalne i łatwo jest w nich składować różnego rodzaju towary. Znajdziemy je w wielu rozmiarach i konfiguracjach, dzięki czemu bardzo szybko i w prosty sposób możemy dobrać dane regały do charakteru naszej działalności. Drugim rodzajem są regały paletowe. Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do przechowywania towarów skompletowanych na paletach. Regały paletowe są bardzo solidne i funkcjonalne. Łatwo jest je dopasować do danej przestrzeni. Jest to także bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Co więcej, można do nich dobrać dodatkowe akcesoria, rozszerzając ich zastosowanie.

Pojemniki i palety

Opisane powyżej regały służą do przechowywania towarów, które należy umieszczać w odpowiednich pojemnikach lub paletach. Jest to kolejny, istotny element wyposażenia każdego magazynu. Zarówno pojemniki, jak i palety, mogą być wykonane z metalu lub sztucznych tworzyw. Są one solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a do tego – wygodne i bezpieczne. Poza przechowywaniem, pojemniki i palety umożliwiają łatwe zarządzanie stanem magazynowym i odszukiwanie konkretnych produktów. Pojemniki i palety, które kupimy w dobrych sklepach, takich jak chociażby Besa24, możemy używać z powodzeniem zarówno do przechowywania towarów i produktów, jak i do ich transportowania.

Wózki transportowe

Do łatwego i wygodnego przemieszczania towarów, szczególnie skompletowanych na paletach, przydatne będą wózki transportowe. Jest to szczególnie istotny element wyposażenia dużego magazynu, w którym każdego dnia przechowywane i przewożone są duże ilości produktów. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów wózków, które przydatne będą zarówno w magazynach, jak w zakładach produkcyjnych. Wyróżnić możemy między innymi: wózki do transportu ręcznego, elektryczne, podnośnikowe, platformowe, dwukołowe, jezdniowe czy paletowe. Warto zwrócić uwagę, aby kupowany wózek transportowy spełniał normy bezpieczeństwa i charakteryzował się dobrymi parametrami technicznymi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas