Materiał Partnera Nadawanie paczek za granicę

Nadawanie paczek za granicę

Firmy transportowe i kurierskie w dzisiejszych czasach mają pełne ręce roboty. W dobie Internetu sprzedaż towarów stała się łatwiejsza, a my możemy robić zakupy bez wychodzenia z domu. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o wysyłanie paczek, w tym poza granice kraju. Wysłanie paczki międzynarodowej nie powinno nikomu sprawić większych problemów. Jednak o czym trzeba pamiętać, zanim coś wyślemy?

Jak spakować przesyłkę?

Bardzo ważną rzeczą w trakcie wysyłania paczki jest odpowiednie jej zapakowanie. Niekiedy pracownicy firmy transportowej nie mogą przyjąć danej paczki, ponieważ nie została ona spakowana z wytycznymi. Przesyłki międzynarodowe i krajowe zazwyczaj umieszcza się w kartonach albo foliopakach. Korzystając z kartonów, warto też zabezpieczyć paczkę taśmą, aby w trakcie przejazdu nie doszło do jej otworzenia. Pakując paczkę, powinniśmy mieć też na uwadze właściwe zabezpieczenie rzeczy znajdujących się w środku. W tym celu można korzystać między innymi z folii bąbelkowej, pianek, folii stretch i innych materiałów o podobnych właściwościach. Więcej informacji na ten temat możemy uzyskać od specjalistów z branży transportowej z firmy VojTech Cars z Wrocławia.

Nie bez znaczenia jest też kształt paczki. Zwykle przesyłki mają formę prostopadłościanu. Jeżeli przewożona rzecz ma niestandardowe kształty albo rozmiary, wówczas należy skontaktować się z pracownikami firmy transportowej, którzy powiedzą nam, w jaki sposób przygotować paczkę do wysyłki. Musimy mieć na uwadze, że międzynarodowy przewóz paczek o niestandardowych wymiarach może oznaczać dodatkowe opłaty. Zazwyczaj wpływ na to ma nietypowy kształt, rozmiar lub waga produktu.

Zamówienie firmy transportowej i usługi dodatkowe

Jeśli paczka jest już spakowana, możemy ją wysyłać. Jak to zrobić? Możliwości jest kilka, a do najpopularniejszych należą: osobiste dostarczenie paczki do firmy transportowej lub zamówienie kierowcy, który przyjedzie do nas i odbierze przesyłkę. W trakcie zamawiania firmy transportowej musimy uwzględnić rodzaj przesyłki, a także miejsce jej nadania i doręczenia. Niektóre firmy transportowe oferują również dodatkowe usługi. Jedną z nich jest ubezpieczenie paczki. Dzięki temu nie musimy martwić się o ewentualne straty, gdyby doszło do zgubienia lub uszkodzenia przesyłki. Poza tym przewoźnicy oferują także potwierdzenie dostarczenia paczki.

Czy wszystko możemy wysłać?

Firmy transportowe oferujące usługi międzynarodowego przewozu paczek każdego dnia dostarczają przesyłki do adresatów na całym świecie. Jednak w ten sposób nie można wysłać wszystkiego. Firmy transportowe i kurierskie nie ponoszą odpowiedzialności za to, co znajduje się w przewożonych przez nich paczkach. Jeżeli nie wiemy, czy możemy daną rzecz wysłać, warto wcześniej sprawdzić, czy nie jest to przedmiot wyłączony z usług transportowych. Niektóre firmy nie transportują alkoholi, wyrobów tytoniowych, a nawet przedmiotów o dużej wartości, a także materiałów niebezpiecznych.

Opracowanie:

VojTech Cars Wojciech Langner

Wrocław , Cynamonowa 16b

Podziel się