Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru firmy spedycyjnej?

Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru firmy spedycyjnej?

Wybór firmy logistycznej jest dla przedsiębiorców niezwykle ważnym tematem. Aby zgrać cały łańcuch dostaw, warto poświęcić trochę więcej czasu przy dokonywaniu tego wyboru i zwrócić uwagę na pewne wymagania dotyczące spedytorów.

Czym zajmuje się firma spedycyjna?

Firma spedycyjna oferuje usługi polegające na organizowaniu translokacji produktów. Wchodzą w to zarówno usługi transportowe, jak i cały łańcuch usług związany z zaopatrzeniem i dystrybucją. Procesem koordynacji zajmuje się spedytor, który dokonuje różnych czynności powiązanych z przewozem przesyłki – nadaniem oraz odbiorem i dostarczeniem w określone miejsce. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej firmy spedycyjnej, która spełni określone wymagania? Przyjrzyjmy się najważniejszym czynnikom.

Najważniejsze jest doświadczenie

Po pierwsze należy sprawdzić doświadczenie danej firmy. Budowanie bazy kontaktów trwa co najmniej kilka lat, a jest ona potrzebna do jak najlepszej optymalizacji transportu. Mając rozeznanie w rynku transportowym można maksymalnie skrócić czas przewozu i wybrać najbardziej korzystny środek transportu przy zachowaniu wysokiej jakości usług spedycyjnych. Do tego potrzebni są doświadczeni kierowcy, których kwalifikacje, uprawnienia i zaświadczenia z Inspekcji Transportu Drogowego można uzyskać bezpośrednio od przewoźnika.

Dobre opinie i bezpieczny sprzęt

Warto również zajrzeć w inne dokumenty. Wśród nich znajdują się: licencja wspólnotowa, upoważnienia do wykonywania zawodu przewoźnika drogowego, NIP, REGON oraz referencje od przedsiębiorstw, które z daną firmą współpracowały. Wszystkie z nich są łatwo dostępne – na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i Głównego Urzędu Statystycznego, w starostwie oraz urzędzie miejskim. Ponadto, szerszych opinii można zasięgnąć na specjalistycznych forach internetowych – zadowoleni klienci są najlepszą wizytówką firmy i świadczą o zaangażowaniu oraz indywidualnym podejściu do ich potrzeb.

Oprócz tego, warto sprawdzić sprzęt, jakim firma spedycyjna posługuje się na co dzień w pracy. Jeżeli posiada ona flotę z dobrym stanem technicznym oraz nadajnikami GPS, możemy mieć gwarancję, że transport produktów będzie bezpieczny i stale monitorowany – podsumowuje właściciel Mark Spedition Szczecin – firmy oferującej usługi logistyczne  i transportowe. Nie zapominajmy, że o wyborze firmy spedycyjnej decyduje również cena, która odzwierciedla jakość oferowanych usług.

Podziel się