Materiał Partnera Na co warto zwrócić uwagę przed wynajęciem magazynu?

Na co warto zwrócić uwagę przed wynajęciem magazynu?

Rozwój firmy, zwłaszcza intensywny, w pewnym momencie postawi właściciela firmy przed koniecznością znalezienia nowej przestrzeni magazynowej do przechowywania produktów. Szybkim i ekonomicznym rozwiązaniem jest wynajem hali. W Polsce istnieje wiele firm zajmujących się tego typu działalnością. Zobacz, co warto wiedzieć przed wynajmem magazynu, aby decyzja okazała się trafna.

Przemyślany wynajem magazynów

Prowadzenie firmy generuje mnóstwo różnych kosztów. Zrozumiała jest więc chęć zaoszczędzenia i wybór najtańszego rozwiązania. Warto jednak przemyśleć temat pod kątem przyszłych potrzeb i oczekiwań.

  • Lokalizacja. Na komfort i szybkość pracy ogromny wpływ ma odpowiednia lokalizacja. Wybór dalszej lokalizacji, lecz bardziej atrakcyjnej cenowo, może się wydawać kuszący, lecz w przyszłości zwiększy rachunki za paliwo, czas pracy kierowców itp. Istotna jest również dobra infrastruktura drogowa.
  • Powierzchnia magazynowa. Umowy na wynajem magazynu są zwykle wieloletnie. Czasem trudno przewidzieć potrzeby magazynowe firmy za 2-3 lata. Dlatego lepiej jest nie wynajmować zbyt dużego magazynu, aby nie płacić za niewykorzystaną powierzchnię.
  • Wyposażenie i media. Zorientuj się, jakie hala magazynowa ma wyposażenie, czy posiada wszystkie niezbędne media i dodatkowe pomieszczenia np. biurowe lub socjalne. Jeśli ogólna konstrukcja budzi wątpliwości, warto zatrudnić specjalistę od kontroli stanu budynków, aby ocenił, czy magazyn nadaje się do użytkowania.
  • Negocjuj. Jeśli czujesz, że cena jest niewspółmierna do proponowanych warunków, negocjuj ją.

Umowa

Wynajem hali magazynowej powinien być zwieńczony pisemną umową. Powinny się w niej znaleźć wszystkie niezbędne zapisy (czas wynajmu, cena za wynajem itp.), a także dodatkowe zapisy, które wydają się ważne obu stronom. Dokument powinien precyzyjnie określać prawa i obowiązki zarówno najemcy, jak i wynajmującego. Warto również uwzględnić możliwe okoliczności wypowiedzenia umowy.

Wynajem magazynów - Radom

Osoby z Radomia i okolic zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Remi Bis Sp. z o.o. Firma specjalizuje się w świadczeniu usług związanych z wynajmem powierzchni magazynowych. Oferowane magazyny są dostosowane do najróżniejszych typów działalności. Remi Bis działa na rynku od 2012 roku, co pozwoliło na zdobycie dużego doświadczenia oraz szerokiego grona zadowolonych klientów. Każdy klient może liczyć na indywidualne podejście, doradztwo wykwalifikowanej kadry w wyborze najlepszej hali magazynowej i atrakcyjne ceny. Oferta jest skierowana do sklepów, zakładów produkcyjnych i magazynów.

Podziel się