Materiał Partnera Jakie są zadania firmy transportowej?

Jakie są zadania firmy transportowej?

Głównym zadaniem firm transportowych jest przewóz różnych ładunków. Może on się odbywać różnymi drogami: drogą powietrzną, lądową, wodną. Transport wymaga odpowiednich pojazdów, znajomości niezbędnych dokumentów oraz wiedzy, jak zrobić to bezpiecznie i bezproblemowo. Firmy transportowe działają kompleksowo, zdejmując ze zleceniodawcy liczne problemy i trudności.

Różnica między transportem, spedycją i logistyką

Z transportem są ściśle powiązane takie dziedziny jak logistyka i spedycja. Dość często mylimy te pojęcia lub używamy ich zamiennie. Okazuje się, że jednak jest między nimi dość znaczna różnica.

Mianem transportu określa się ogół czynności powiązanych z przemieszczaniem towarów. Spedycja jest szerszym pojęciem i obejmuje szereg zadań związanych z organizowaniem przewozu, między innymi: ubezpieczenie przewożonych produktów, nadawanie i odbieranie paczek, opieka nad dokumentacją. Logistyka jest najszerszym terminem. Pod tym pojęciem kryją się różne procesy przemieszczania się dóbr, materiałów i ludzi. Aby logistyk wywiązał się ze swoich obowiązków, musi posiadać dużą wiedzę z zakresu logistyki, marketingu, podstaw prawa, ekonomii.

Zadania firmy transportowej

Firmy transportowe, takie jak Scandic Express Agnieszka Karłowicz, realizują zlecenia krajowe i zagraniczne. Aby sprostać licznym wyzwaniom, powinny dysponować odpowiednią flotą samochodową, a w przypadku nietypowych zleceń powinny skorzystać z podwykonawców. Do najczęstszych zadań firm transportowych należą między innymi:

 • Nadawanie, odbieranie i rozładowywanie paczek.
 • Kontrola stanu towaru i jego opakowania.
 • Załatwienie niezbędnej dokumentacji na każdym etapie realizacji zlecenia.
 • Kompleksowe doradztwo spedycyjno-transportowe.
 • Organizowanie odprawy celnej.
 • Ustalenie najkorzystniejszych dla klienta warunków transportu.

Profesjonalna firma spedycyjna

Poszukujesz firmy spedycyjnej? Wybierz tę najlepszą. Poznasz ją między innymi po poniższych rzeczach:

 • Otwartość na nowe wyzwania. Firmy takie jak Scandic Express Agnieszka Karłowicz nie boją się nawet najtrudniejszych zadań.
 • Wykwalifikowani pracownicy. Spedycja bywa skomplikowanym procesem. Nikt z tym nie poradzi sobie lepiej, jak doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy.
 • Dostępność 24 godziny na dobę. W trakcie transportu mogą pojawić się niespodziewane sytuacje wymagające natychmiastowej interwencji. Firma, która to umożliwia, może być godna zaufania.
 • Nowoczesna flota samochodów ciężarowych. Auta przystosowane do zadań specjalnych znacznie przyspieszają załadunki i rozładunki.

Opracowanie:

Scandic Express Agnieszka Karłowicz

Nowa Wieś 39G

 • tel. 797 396 575

Podziel się