Artykuł sponsorowany Jakie palety nadają się do transportu doniczek z kwiatami?

Jakie palety nadają się do transportu doniczek z kwiatami?

Przewóz kwiatów i sadzonek w doniczkach jest wymagający. Są one na tyle delikatne, że nie można położyć ich na klasycznej palecie i przewiązać paskami. Na szczęście na rynku jest rozwiązanie, które ułatwia pracę kwiaciarniom i hurtownikom, a nawet osobom prywatnym. Palety do transportu doniczek zabezpieczą przewożony towar oraz zminimalizują ryzyko uszkodzeń czy przewrócenia się w trakcie podróży.

Co można przewozić na paletach do transportu doniczek?

Na rynku jest dostępna ogromna gama różnych palet transportowych. Różnią się one między sobą rozmiarem i ilością miejsc. Dlatego doskonale nadają się do przewozu różnych roślin, między innymi:

  • ziół i przypraw,
  • sadzonek w kwadratowych doniczkach,
  • kwiatów doniczkowych,
  • roślin domowych w małych i dużych pojemnikach.

Bardzo ważne jest dobranie palet do transportu doniczek w taki sposób, żeby ich otwory stabilizowały roślinę. Jeśli zostawią zbyt wiele wolnej przestrzeni, kwiaty mogą się w nich przemieszczać, a przy ostrym hamowaniu nawet z nich wypaść. Koniecznie trzeba więc zwrócić uwagę na rozmiary palety podane przez producenta oraz wielkość przewożonych doniczek.

Jak wyglądają palety do transportu doniczek?

Palety transportowe dla roślin różnią się od typowych, drewnianych palet. Przede wszystkim wykonuje się je z plastiku, co zmniejsza ich wagę i ułatwia przenoszenie ich ostrożnie z miejsca na miejsce. Nie są też duże. Ich rozmiar jest dostosowany do przewożonych w nich roślin. Największe zalety to:

  • możliwość dopasowania palety do rozmiaru konkretnych doniczek,
  • stabilizacja roślin podczas ich transportu,
  • zapewnienie każdej roślinie przestrzeni,
  • możliwość transportowania roślin w doniczkach o różnym kształcie.

Dzięki swojemu kształtowi palety mogą być przewożone w samochodach ciężarowych lub osobowych. Po dokładnym zabezpieczeniu ich przed przemieszczaniem się zapewnią kwiatom komfortową podróż.

Szukając palet do transportu donic, warto skontaktować się z hurtownią lub producentem, na przykład z firmą ANMA S.C. Dzięki temu będzie można złożyć duże zamówienie na kilka produktów jednocześnie. To bardzo ważne, bo palety, jak każdy materiał, psują się w transporcie oraz mogą wymagać wymiany. Hurtownie zapewniają także duży wybór. To bardzo ważne dla kwiaciarni i innych podmiotów zajmujących się dystrybucją kwiatów i sadzonek. Każda roślina ma inne potrzeby, nie można ich przewozić w pojemnikach o takich samych otworach. Na szczęście palety są wielorazowe, można je więc wykorzystywać do transportu tak długo, aż się nie zużyją.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas