Materiał Partnera Jakie palety będą przydatne w sklepie?

Jakie palety będą przydatne w sklepie?

Palety to platformy przeznaczone do przechowywania i transportu towarów o wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdzają się na gruncie licznych gałęzi przemysłu, ale równie chętnie korzysta z nich sektor usług. Zalety drewnianych palet są na tyle atrakcyjne, by sięgnęło po nie również dekoratorstwo wnętrz. Na rynku dostępne są palety różnego rodzaju, ale który najlepiej sprawdzi się w sklepie?

Przeznaczenie palet drewnianych

Podstawowym celem, do jakiego wykorzystywane są drewniane palety, jest magazynowanie przedmiotów. Ważną cechą palet w tym zakresie jest możliwość szybkiego transportu przechowywanych na paletach ładunków. Dlatego znajdują one zastosowanie w halach magazynowych czy placach budowy, gdzie liczą się zarówno bezpieczeństwo ładunku, jak i jego mobilność. Ponadto na palecie przechowywane może być wszystko, jeśli tylko uda nam się zabezpieczyć magazynowane przedmioty.

Utrzymującej się na wysokim poziomie popularności palet odpowiada równie wysoka dostępność tych produktów. Firmy z tej branży takie jak ta, którą w Katowicach prowadzi Śląskie Składy Palet, prowadzą zarówno usługi skupu, jak i sprzedaży palet drewnianych. Nośniki te przeznaczone są do wielorazowego użytku, jednak każdy materiał się zużywa. Tu nie mamy problemu z pozbywaniem się starych i zniszczonych palet – bez problemu możemy je sprzedać, a w ich miejsce kupić nowe.

Zastosowanie palet w sklepie

Na rynku dostępne jest kilka typów palet drewnianych. Najpopularniejszym są palety EURO określane również mianem EPAL. Produkowane w standardowych rozmiarach (1200 x 800 mm) na podstawie specjalnej licencji znajdują zastosowanie przede wszystkim w zakładach przemysłowych – przede wszystkim w magazynach.

W sklepach tak duża paleta nie znajduje zastosowania. Tym bardziej że nie zawsze w takim miejscu stosowana jest wyłącznie do magazynowania. Palety drewniane zarówno w supermarketach, jak i stacjonarnych sklepach wykorzystywane są również do tworzenia stanowisk promocyjnych i czasowych ekspozycji.

Najlepiej zatem sprawdzi się tutaj paleta Düsseldorf, nazywana także półpaletą lub DHP. Jej szerokość i długość wynoszą odpowiednio 600 i 800 mm, natomiast wysokość to 160 mm. Ten rozmiar będzie optymalnym rozwiązaniem dla sklepu niezależnie od tego, czy będzie to niewielki butik, czy też duży supermarket.

Paleta typu Düsseldorf ma przy tym takie same pozostałe właściwości, co europaleta. Jest czterowejściowa, co znacząco ułatwia jej przenoszenie przy pomocy wózka jezdniowego. Wykazuje też taką samą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, co pozwala wielokrotnie ją wykorzystywać.

Opracowanie:

Zbigniew Miler F.H.U.

Katowice , Bocheńskiego 90

Podziel się