Artykuł sponsorowany Jakie jest zastosowanie hydraulicznych dźwigów samochodowych?

Jakie jest zastosowanie hydraulicznych dźwigów samochodowych?

Hydrauliczne dźwigi samochodowe mają bardzo szerokie zastosowanie w branży budowlanej i transportowej. Ułatwiają i przyspieszają pracę podczas załadunku, rozładunku, przenoszenia i ustawiania ciężkich towarów. Nie należy dziwić się temu, że coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z tych maszyn przy realizowaniu dużych inwestycji. W jaki sposób można wykorzystać pojazdy HDS?

Zastosowanie pojazdów HDS

Hydrauliczne dźwigi samochodowe to najskuteczniejszy sposób przenoszenia ciężkich ładunków. Są jednym z najczęstszych rodzajów sprzętu służącego do podnoszenia ładunków i stosowanego na placach budowy oraz w branży transportowej. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pomóc w podnoszeniu ciężkich przedmiotów na ciężarówki i z tych pojazdów. Zadaniem hydraulicznego dźwigu samochodowego jest ułatwienie pracownikom budowlanym podnoszenia ważących kilkaset kilogramów lub kilka ton materiałów. Auta HDS służą również do załadunku i rozładunku towarów umieszczonych w kontenerach, z pociągów oraz załadunku na statki.

Jak działa pojazd HDS?

Układ hydrauliczny pojazdu HDS podnosi ładunek, podczas gdy operator musi jedynie sterować żurawiem za pomocą dźwigni na konsoli. Jest oparty na siłownikach, dzięki którym praca przy rozładunku lub załadunku jest sprawna i dokładna. Ta technologia zastępuje stare hydrauliczne podnośniki samochodowe i inne maszyny do podnoszenia, dzięki czemu jest bardziej opłacalna, niezawodna i bezpieczniejsza. Hydrauliczny dźwig samochodowy jest także wyposażony w wysięgnik, za pomocą którego przenosi się ładunki z nawet trudno dostępnych miejsc. Hak lub chwytak służy do precyzyjnego transportowania i ustawiania towaru. Ważnym elementem budowy pojazdu HDS są podpory służące do utrzymywania sprzętu w odpowiedniej pozycji.

Hydrauliczny dźwig samochodowy

Usługami z wykorzystaniem hydraulicznych dźwigów samochodowych specjalizuje się firma Ots Crane Michała Bączkowskiego z siedzibą w Konstancinie-Jeziornej. Pojazdy tego typu mają szerokie zastosowanie w wielu branżach. Mogą być używane do transportu kontenerów, blach stalowych, prętów stalowych, rur i innych wielkogabarytowych elementów na budowy dróg lub obiektów o dużej powierzchni. Pojazdy HDS stosuje się także do podnoszenia i przenoszenia ciężkich maszyny, których nie można transportować w tradycyjny sposób lub które nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach publicznych. Hydrauliczne dźwigi samochodowe służą też do załadunku i rozładunku różnorodnych materiałów z przyczep oraz jako tymczasowe urządzenie do podnoszenia belek rusztowania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas