Artykuł sponsorowany Jak znaleźć atrakcyjną pracę na morzu?

Jak znaleźć atrakcyjną pracę na morzu?

To zadanie może wydawać się szczególnie trudne w przypadku kandydatów, którzy dopiero ukończyli naukę bądź kurs. Zalezienie pierwszej posady w zawodzie zawsze jest problematyczne, zwłaszcza że wielu pracodawców wymaga już doświadczenia. Niemniej jednak zdarza się, że nawet marynarze z dłuższym stażem nie mogą poradzić sobie ze znalezieniem kontraktu. Co zrobić w takiej sytuacji?

Samodzielne poszukiwanie ofert

To pierwsza i często wykorzystywana możliwość, jeśli chodzi o poszukiwanie pracy na statku w zawodzie marynarza. W Internecie na specjalnych grupach, czy też portalach tematycznych da się odnaleźć wiele ogłoszeń z branży. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i wiedzieć, które z nich są warte zainteresowania, a które należy zdecydowanie odrzucić. Dla początkujących marynarzy może to być nieco problematyczne i stanowić łatwą pułapkę, ponieważ nie mają oni wystarczającej wiedzy, która pozwoli im zweryfikować rzetelność takiego anonsu.

Warto również budować sobie siatkę kontaktów lub popytać o możliwość zatrudnienia do pracy na morzu wśród znajomych marynarzy. Bardzo często ludzie dowiadują się o zatrudnieniu przez swoich przyjaciół, którzy są zaznajomieni z branżą. O wiele łatwiej jest też dostać się na pokład lub do maszynowni, zostając poleconym przez innego pracownika. Niejednokrotnie to także sposób na złagodzenie stresu związanego z nowym środowiskiem.

Pomoc agencji okrętowej

To kolejna możliwość pozwalająca na uzyskanie zatrudnienia w branży. Działa ona na zasadzie usług outsourcingowych dla armatorów w zakresie rekrutacji nowych marynarzy. Agencje mają doświadczenie w branży, dlatego są w stanie zapewnić atrakcyjne oferty pracy. Proces wyłaniania kandydatów składa się z kilku etapów. Osoba zainteresowana musi złożyć odpowiednie dokumenty aplikacyjne. Następnie odbywa się rozmowa kwalifikacyjna oraz badanie kompetencji zawodowych wraz z umiejętnościami w zakresie języka angielskiego. Na podstawie wyników armator, dla którego świadczone są usługi, może podjąć decyzję o zatrudnieniu marynarza.

Między innymi agencja okrętowa SMT Shipping z Sopotu oferuje pracę dla oficerów, operatorów dźwigów, mechaników. Z pomocą takich firm znacznie łatwiej też zdobyć doświadczenie osobom, które dopiero ukończyły kształcenie kierunkowe i szukają swojej pierwszej posady. Również uczniowie szkół morskich mogą liczyć na pomoc w odbyciu praktyk, aby rozwijać swoje umiejętności praktyczne. Agencje wspierają rekrutów podczas kompletowania niezbędnych dokumentów, dbają o zapewnienie bezpieczeństwa marynarzom podczas pracy na statku, a także pilnują terminowej wypłaty wynagrodzenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter