Materiał Partnera Jak wybrać przewoźnika realizującego transport międzynarodowy?

Jak wybrać przewoźnika realizującego transport międzynarodowy?

Firmy transportowe oferujące przewóz towarów poza granice Polski współpracują z wieloma przedsiębiorcami, gwarantując im bezpieczne dostarczenie ładunków w wybrane miejsca Europy i nie tylko. Przy nawiązywaniu współpracy z przewoźnikiem należy jednak dokładnie zapoznać się z charakterystyką świadczonych przez niego usług. Na co zatem konkretnie powinniśmy zwrócić uwagę w tym wypadku?

Czy przesyłka dotrze za granicę bezpiecznie?

Przedsiębiorcy czy osoby prywatne decydujące się na usługi firmy transportowej w zakresie międzynarodowych przewozów towarów często wykazują obawy o bezpieczeństwo powierzonego ładunku. Dobrze jest zatem dowiedzieć się, czy przewoźnik jest w stanie odpowiednio ochronić ładunek w trakcie podróży. Sprawdzone firmy zajmujące się transportem międzynarodowym posiadają floty nowoczesnych aut wyposażonych w dodatkowe zabezpieczenia w strefie załadunkowej pojazdów.

Dzięki temu nawet niewymiarowe, ponadgabarytowe czy nawet niewielkie przesyłki zostaną w sposób odpowiedni przygotowane do wielogodzinnej jazdy. Transport samochodowy Danuta Bisiorek Tomas Flytting to firma, która jest w stanie dostarczyć nasze ładunki np. do Norwegii. Dodatkowym atutem jest ubezpieczenie przewoźnika, a także możliwość śledzenia powierzonego towaru. Wszystko to sprawia, że przesyłki docierają do adresatów zagranicznych w pełni bezpiecznie i bez wszelkich uszkodzeń, co jednak pewne jest tylko w przypadku sprawdzonych firm transportowych.

Koszty związane z transportem międzynarodowym

Dostarczenie konkretnych ładunków z Polski do innych krajów europejskich np. poprzez firmę kurierską to kosztowna operacja. Szczególnie w przypadku jednej czy dwóch przesyłek może się to stać dla nadawcy bardzo nieopłacalne. Lepszym rozwiązaniem jest natomiast skorzystanie z firmy transportowej. Stawki za realizację zlecenia są nie tylko atrakcyjne, ale w wielu przypadkach można je negocjować. Najczęściej przewoźnicy wykonujący transport międzynarodowy proponują spore rabaty przy wysyłce wielu ładunków jednocześnie.

Jak się zatem okazuje, koszty dowiezienia towarów poza granice kraju nie muszą być wcale wysokie. Dzięki temu rozwiązanie to sprawdzi się nawet przy przeprowadzkach do innego państwa. Łączenie obowiązków zawodowych za granicą z regularnym odwiedzaniem rodziny w Polsce może być kłopotliwe, dlatego wiele osób decyduje się na tzw. emigrację zarobkową. Również i przy takiej okazji dobrze jest przy wyborze przewoźnika zwrócić uwagę na szczegóły jego oferty pod względem bezpieczeństwa, terminowości i kosztów transportu międzynarodowego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas