Materiał Partnera Jak wybrać dobrą firmę organizującą przewozy osób?

Jak wybrać dobrą firmę organizującą przewozy osób?

Na skorzystanie z usługi przewozu osób z wykorzystaniem busów czy autokarów chętnie decydują się zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje. Co więcej, nie brakuje przewoźników działających nie tylko na terenie kraju, ale i za granicą. Jak zatem dobrze wybrać firmę przewozową, by mieć pewność otrzymania profesjonalnej usługi oraz tego, że pasażerowie na pewno dotrą bezpiecznie i punktualnie w wyznaczone miejsce.


Busy i autokary – wybór pojazdu

Kluczowe przy wyborze firmy organizującej przewóz osób powinno być sprawdzenie, czy dysponuje ona nowoczesną flotą odpowiadającą indywidualnym potrzebom klienta i danego zlecenia. Pojazdy powinny być bezpieczne i poddawane regularnym kontrolom technicznym oraz posiadać wszystkie wymagane uprawnienia – to absolutna podstawa. Po drugie, wielkość busa czy autokaru powinna być odpowiednia dla liczby przewożonych osób. Pojazd nie może być ani ani za mały, ani zbyt duży, bo będzie to albo mało komfortowe dla pasażerów, albo nieekonomiczne dla zleceniodawcy. Warto też upewnić się, jakie wyposażenie posiada wybrany bus czy autokar, czy znajdują się w nim: rozkładane fotele umożliwiające wygodny sen i odpoczynek, radio, odbiornik TV z odtwarzaczem DVD, nagłośnienie, bezpłatny dostęp do Wi-Fi, klimatyzacja oraz wystarczająco pojemne schowki na bagaże. Jeśli wybieramy usługę wynajmu pojazdu razem z kierowcą, warto też upewnić się, czy posiada on odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe. Dotyczy to zwłaszcza podróży zagranicznych i tych na dłuższe dystanse, które mogą wymagać od kierowcy większej wprawy. Niekiedy wymagana jest też od osoby prowadzącej pojazd znajomość języków obcych, jeśli np. pasażerowie są obcokrajowcami lub zlecenia obejmuje podróż za granicę.


Uprawnienia i kompleksowa oferta

Warto też pamiętać, że do przewozu osób wymagane jest posiadanie odpowiedniej licencji. Jak podpowiada też nasz rozmówca z firmy EID-POL, ze względu na zróżnicowane potrzeby klientów firma organizująca przewóz osób powinna je uwzględnić w swoje ofercie. Zlecenia bowiem mogą dotyczyć zarówno krótkich tras po mieście np. transportu na lotnisko czy dworzec PKP, jak i dłuższych przejazdów między miastami czy nawet za granicę. Ich specyfika może być też różna: od zamawianych przez firmy przewozów pracowników czy gości np. na wyjazd integracyjny czy szkolenie, poprzez prywatne zlecenia przewozu gości weselnych, aż po wycieczki szkolne, pielgrzymki i przewozy turystyczne osób dorosłych. Nie można przy wyborze przewoźnika pominąć też oferowanej ceny usługi: powinna być ona adekwatna m.in. do długości trasy i wielkości pojazdu.

Podziel się