Materiał Partnera Jak przewozić towary drogą morską?

Jak przewozić towary drogą morską?

W handlu towarami najważniejsza jest sprawnie działająca logistyka. Im bardziej dotyczy ona lądowego przewozu dóbr, tym łatwiejsza jest do zorganizowania. Co jednak w sytuacji, gdy trzeba przewieźć ciężki kontener za ocean? Droga powietrzna jest stosunkowo droga i ograniczona gabarytowo. Jedyną alternatywę stanowi przerzut towarów drogą morską. Znalezienie oferty wcale nie jest trudne.

Morski terminal kontenerowy

Aby dobrze i profesjonalnie zorganizować przerzut towarów drogą morską, trzeba zdać się na specjalistów. Skomplikowana operacja wymaga nowoczesnego i odpowiednio przystosowanego sprzętu. Ze względu na swoje rozmiary i możliwość podnoszenia bardzo ciężkich kontenerów, są to maszyny dostępne tylko na terenie terminalu. Profesjonalny terminal portowy zapewnia swoim klientom pewność i bezpieczeństwo. Zatrudnia również doświadczoną kadrę pracowniczą.

Dzięki połączeniu specjalistycznych urządzeń, do jakich zaliczyć należy dźwigi i suwnice oraz wykwalifikowanego personelu, Bałtycki Terminal Kontenerowy, zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe rozwiązania. Jest to możliwe dzięki wieloletniemu doświadczeniu. Upływający czas wymusił na personelu wyrobienie skutecznych metod pracy. Dlatego w razie, gdy będziemy potrzebowali ludzi, którzy zajmą się obsługą naszego kontenera, załadują kontener, przeładują go z okrętu na okręt, pierwsze kroki musimy wykonać w stronę portu.

Oferta terminali kontenerowych

Profesjonalnie działający terminal portowy posiada bardzo rozbudowaną ofertę. Tworzy się ją po to, aby zapewnić wszystkim, nawet najbardziej wymagającym klientom doskonałą obsługę. Do składników oferty należą przede wszystkim sprawy związane z kontenerami. Mówimy tutaj o załadunku kontenerów i ich kompleksowej obsłudze, przeładunku kontenerów, przechowaniu kontenerów, załadunku towarów ciężkich. Jest to tylko zasadnicza część profilu działalności terminali kontenerowych. Wspomnieć należałoby również o możliwości załadunku pojazdów, które często sprowadzane są do Polski właśnie w drogą morską. Terminale zajmują się również obsługą statków.

Zatem bez względu na to, jak ciężki i duży jest towar, który chce się przewieźć na inny kontynent, przetransportowanie go drogą morską wydaje się najlepszą opcją. Jest to ten rozwiązanie najpraktyczniejsze, najekonomiczniejsze oraz najbardziej sprawdzone. Zdanie się w tej kwestii na profesjonalistów z odpowiednim zapleczem, z pewnością pomoże uniknąć wielu niepotrzebnych zdarzeń. Wystarczy zapoznać się z ofertą i wybrać najbardziej zgodną
z oczekiwaniami taryfę.

Podziel się