Materiał Partnera Jak przeprowadzić się szybko, skutecznie i bez kłopotu?

Jak przeprowadzić się szybko, skutecznie i bez kłopotu?

Przeprowadzka jest w dzisiejszych czasach rzeczą normalną i powszechną. Dotyczy praktycznie każdego z nas, chociażby w momencie opuszczania domu rodzinnego i rozpoczęcia życia na własny rachunek. Także zmiana miejsca siedziby prowadzonej działalności gospodarczej jest właśnie taką operacją. Niestety, zadanie to nie należy do łatwych ani do przyjemnych. Jak zatem podejść do tematu?

Najprostszą pozornie formą jest zabranie się do przenosin samodzielnie. Jednak już na wstępie odkryjemy, że sami tego nie zrobimy. Będziemy potrzebowali pomocy, i to krzepkiej, najlepiej kilkuosobowej. Zadanie takie zajmuje też sporo czasu i wymaga odpowiedniego środka transportu. Nasuwa się więc pytanie, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie specjalistycznej firmy transportowej, na co dzień zajmującej się przeprowadzkami?

Przy przeprowadzce najważniejszy jest brak pośpiechu

Zadanie jest o tyle ułatwione, że na rynku wobec takich potrzeb znajduje się wiele firm tego zadań. Przykładem może być firma Mariusz Opatowski Transport. Warto przed podjęciem decyzji, komu zlecić usługę przeprowadzki, sprawdzić parę szczegółów mających przełożenie na jakość wykonania usługi i nasze zadowolenie.

Przede wszystkim musi to być legalnie działająca, zarejestrowana i powszechnie znana firma. W ich ręce powierzamy przecież nasz majątek, który nie tylko może zaginąć, ale można go również uszkodzić. Zdarza się, że podczas przenoszenia mebli znajdują się zaginione, cenne przedmioty, o których istnieniu zapomnieliśmy. Firma transportowa powinna w tym przypadku okazać się uczciwym znalazcą.

Dobrana ekipa tragarzy powinna być zgranym zespołem, a nie składać się z przypadkowo dobranych osób. Jeżeli chodzi o szkody powstałe przy transporcie rzeczy, to usługobiorca powinien brać pełną za nie odpowiedzialność, najlepiej popartą odpowiednim ubezpieczeniem. Zdarzyć się może przecież wszystko, niezależnie od starań i chęci.

Jednym z trudniejszych zadań jest transport ręczny rzeczy do i z samochodu transportowego, często odbywany po schodach. Profesjonalna firma usługowa zajmie się i tym tematem, całkowicie odciążając zleceniodawcę. Przemieszczenie rzeczy gabarytowych również nie powinno być problemem.

Przewożone przedmioty muszą być odpowiednio zabezpieczone

Celem rzetelnego wykonania usługi przeprowadzki, rzeczy powinny być posegregowane względem możliwości uszkodzenia, odpowiednio zabezpieczone i szczelnie ułożone między ścianami pojazdu. Tak, aby nie miały możliwości swobodnego ruchu. W razie potrzeby stosuje się pasy mocujące i specjalne ochraniacze przedmiotów. Elektronika, czy szkło będą wymagały specjalnego traktowania. Nie może też być mowy o kontakcie z deszczem czy śniegiem w trakcie transportu.

Bardzo pożądaną cechą firmy przeprowadzkowej jest terminowość. Jeżeli ustalimy datę przeprowadzki, bezapelacyjnie powinna ona być dotrzymana. Często bowiem gonią nas terminy związane z okresem wypowiedzenia. W przypadku firm wybiera się moment najmniej stratny dla całej operacji. Dlatego też wszelkie opóźnienia mogą być kosztowne.

Opracowanie:

Mariusz Opatowski Transport

Płock , Grabowa 41

  • tel. 507 891 531

Podziel się