Materiał Partnera Jak powinien wyglądać transport mebli

Jak powinien wyglądać transport mebli

Transport mebli z pewnością nie należy do prostych zadań. Dlatego w większości przypadków konieczne jest wynajęcie profesjonalnej firmy transportowej, która zadba o szybkie i sprawne przewiezienie mebli. Jeszcze przed wyborem konkretnego przewoźnika warto zastanowić się w jaki sposób powinien przebiegać transport mebli. Na tej podstawie należy formować swoje oczekiwania odnośnie firmy transportowej.

Zabezpieczenie mebli

Kluczem do sukcesu w transporcie mebli, jak i w przypadku innych ładunków, jest ich prawidłowe zabezpieczenie. Jeżeli meble są złożone z wielu części, to najlepiej je rozmontować. Chyba, że demontaż spowoduje osłabienie połączeń i sprawi, że mebel po złożeniu będzie mniej stabilny. W takiej sytuacji należy go przewozić w całości. Rozłożone meble są dużo lżejsze, a tym samym łatwiejsze do załadowania na auto. Także wniesienie mebli w takiej formie będzie dużo mniejszym wyzwaniem i jednocześnie zminimalizuje ryzyko przypadkowego uszkodzenia. Po demontażu poszczególne elementy należy odpowiednio zabezpieczyć. Najlepiej użyć do tego celu płaskich kartonów, gąbki czy też folii bąbelkowej. Trzeba pamiętać także o zabezpieczeniu narożników mebli, które są szczególnie narażone na uszkodzenie.

Obowiązkiem Zleceniodawcy jest wcześniejsze opróżnienie mebli przed transportem. To zmniejszy ich wagę, a dodatkowo uchroni przed uszkodzeniem korpus mebla. Należy również wyjąć wszystkie półki, które niepotrzebnie zwiększają wagę mebla. Drzwiczki trzeba zamknąć i zakleić taśmą, aby nie otworzyły się w trakcie transportu.

Dodatkowe zabezpieczenia

Transport mebli jest szczególnie ryzykowny w przypadku mebli posiadający przeszklone elementy. Dlatego też szklane drzwi trzeba zabezpieczyć folią bąbelkową, co uchroni szybę przed pęknięciem. Narożniki szaf i komód, jak również nogi od krzeseł, warto zabezpieczyć specjalnymi nakładkami z tektury. W przypadku mebli tapicerowanych należy wykorzystać płaskie kartony do zabezpieczenia boków. Całość najlepiej owinąć folią. Podczas załadunku nie można układać mebli „jeden na drugim”. Kanapy i wersalki warto postawić na boku. W ten sposób w sposób optymalny można wykorzystać całą przestrzeń ładunkową samochodu.

Wybór firmy transportowej

Oczywiście kluczową kwestią przy transporcie mebli jest wybór odpowiedniej firmy transportowej. Dobrze jeśli posiada ona samochód z windą, która znacznie ułatwi załadunek i rozładunek mebli. Do tego należy dodać doświadczonych pracowników, którzy będą odpowiadać za sprawny i bezpieczny załadunek. Korzystając z usług firmy Speed Trans z Bierutowa można liczyć nie tylko na doświadczenie i rzetelność pracowników, ale również flotę pojazdów, która umożliwia sprawny i bezpieczny transport. Umiejętność organizacji transportu delikatnych ładunków daje pewność, że nasze meble dotrą pod docelowy adres bez szwanku.

Podziel się