Artykuł sponsorowany Jak podróżować po Trójmieście?

Jak podróżować po Trójmieście?

Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot działa jak jeden organizm. Każde z tych miast ma wiele do zaoferowania, zarówno zawodowo, jak i w życiu prywatnym. Jednak przemieszczanie się po nim transportem publicznym nie jest takie proste. Jakie są możliwości?

Małe wielkie Trójmiasto

Trójmiasto jest całkiem dobrze funkcjonującym organizmem miejskim. Jego mieszkańcy bardzo lubią korzystać z możliwości, które dają Sopot, Gdańsk i Gdynia. Jednak odległości między nimi są dość duże, a transport publiczny wcale nie ułatwia dotarcia we wszystkie lokalizacje, nawet te popularne. Jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań?

SKM

Popularna Szybka Kolej Miejska to pociągi przemieszczające się po całym Trójmieście, a nawet na dłuższych trasach. Jest lubiana przez studentów i pracowników spieszących rano do swoich firm. Nie stoi w korkach, jeździ często i jest tanim środkiem transportu. Ma jednak swoje minusy. Trzeba się bowiem dostać na dworzec, a z dworca na miejsce. Do wielu dzielnic w Trójmieście SKM nawet się nie zbliża, więc trzeba dojechać do niej innym środkiem komunikacji. Poza tym nie są jej obce opóźnienia.

Kolej Metropolitalna

Kolej Metropolitalna to kolejna alternatywa, którą poruszanie się omija trójmiejskie korki. Nie jest ona alternatywą dla SKM, ponieważ dociera w dzielnice Gdańska i Gdyni, które ta omija. Nie jeździ jednak do Sopotu. Na przystanki Kolei też trzeba dostać się osobnymi środkami lokomocji.

Tramwaje

Po Gdańsku jeździ bardzo dużo tramwajów. Można się nimi dostać w większość dzielnic - szybko, tanio i jeśli w tłoku, to tylko w godzinach szczytu. Niestety, tramwaje zatrzymują się na granicy Gdańska i Sopotu i dalej nie pojadą. Ponadto mają jedną olbrzymią wadę - jeśli popsuje się jeden tramwaj, stają lub mają opóźnienia prawie wszystkie linie. Wypadki z udziałem tramwajów zdarzają się niemal codziennie, więc kto podróżuje nimi do pracy, musi się uzbroić w cierpliwość.

Autobusy

Autobusy jeżdżą po całym Trójmieście. Przystanki są rozmieszczone na prawie każdym kroku. Są tanie, rzadko zatłoczone i tak rozplanowane, że nawet, gdy stoją w korkach, przyjeżdżają zazwyczaj na czas. Jednak trudno dojechać nimi na przykład na lotnisko!  Jeżdżą często i sprawnie, ale tylko na wybranych trasach. Po innych, na których bardzo by się przydały, jeżdżą rzadko.

Taksówki

Taksówki to najbardziej niezawodny sposób podróżowania po Trójmieście. Przyjeżdżają w dokładnie wyznaczone miejsce o oczekiwanej porze. Szczególnie, jeśli mamy zaufanego taksówkarza, takiego jak Mateusz Wierzba. Możemy bez wysiłku zabrać nimi wiele bagaży. Jeśli w mieście są korki, taksówkarze wiedzą jak ominąć je bocznymi ścieżkami, których w Trójmieście nie brakuje. W 20 minut możemy dostać się nimi z Gdańska do Sopotu lub wrócić w nocy z imprezy z Gdyni do Wrzeszcza. Jest to najdroższy, ale też najwygodniejszy sposób, w który warto zainwestować, szczególnie, gdy zależy nam na czasie!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas