Artykuł sponsorowany Dlaczego warto montować kurtyny paskowe w halach i magazynach?

Dlaczego warto montować kurtyny paskowe w halach i magazynach?

Rozbudowane hale i magazyny muszą być konstrukcjami przemyślanymi pod wieloma względami. Dotyczy to również ich wnętrz, gdzie stosuje się nowoczesne rozwiązania ułatwiające pracownikom funkcjonowanie w obiektach tego typu. Jednym z często stosowanych sposobów jest montaż kurtyn paskowych w halach i magazynach. Dlaczego warto to robić w takich właśnie miejscach?

Stanowiska pracy czytelnie wydzielone

Spora powierzchnia użytkowa dużych hal i magazynów to przestrzeń, która najczęściej dzielona jest na sporo mniejsze obszary będące stanowiskami pracy. Ze względu na charakterystykę wykorzystania obiektów tego typu, bardzo ważne jest sprawne poruszanie się pomiędzy ich wybranymi częściami. To właśnie sprawia, że doskonałym rozwiązaniem w zakresie wydzielania stanowisk w halach i magazynach są kurtyny paskowe.

Taka zapora jest jednocześnie skuteczna, ale też łatwa w pokonaniu. Dzięki temu pozostaje przede wszystkim niezwykle funkcjonalna i wygodna dla użytkowników. Warto przy tym zauważyć, że poprzez montaż kurtyn paskowych ogranicza się przedostawanie nadmiernego hałasu do konkretnych stanowisk pracy. Na zabezpieczone w ten sposób obszary nie trafiają też szkodliwe pyły czy zabrudzenia. Kurtyny paskowe wykonane przez firmę Suton to najwyższej jakości wyroby, które świetnie sprawdzą się zarówno w halach, jak i magazynach, ale nie tylko. Dlaczego jeszcze w przypadku tych obiektów warto postawić właśnie na takie rozwiązanie?

Oszczędny budynek dzięki kurtynom paskowym

Kurtyny z miękkiego PCV stosuje się jednak nie tylko do wydzielania stanowisk pracy w halach i magazynach. W architekturze przemysłowej odgrywają one więcej funkcji – są montowane w bramach, ułatwiając rozładunek i przeładunek, mogą też pełnić rolę wygodnych drzwi i przejść. Są zatem wszechstronnym zabezpieczeniem, które chroni nie tylko od pyłów, zabrudzeń i hałasów, ale też od nadmiernych ruchów powietrza. Tym samym w halach i magazynach nie panują kłopotliwe przeciągi.

Takie działanie kurtyn paskowych jest również zauważalnie w kontekście zużywanej energii potrzebnej do ogrzania budynku. Straty ciepła są znacznie niższe w hali czy magazynie wyposażonym w kurtyny z pasów. Można też w ten sposób ochronić agregaty chłodnicze przed przedostawaniem się do nich zbyt dużej ilości ciepłego powietrza. Również i to wpływa pozytywnie na oszczędności w zakresie użytkowania sporych rozmiarów obiektu. Powodów, dla których warto instalować kurtyny paskowe w magazynach i halach jest zatem wiele. Należy przy tym pamiętać, że takie wyroby z PCV powinny pochodzić od sprawdzonego producenta – dzięki temu będą dodatkowo trwałe i przystosowane do warunków eksploatacji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas