Materiał Partnera Czym jest kontenerowy wywóz odpadów?

Czym jest kontenerowy wywóz odpadów?

Pozbycie się pozostałości po remoncie, starych mebli i sprzętów oraz nadmiaru ziemi z posesji to trudne zadanie, jeżeli nie posiadamy do tego odpowiednich środków. Gruz czy śmieci wielkogabarytowe trzeba uprzątnąć w sposób zgodny z prawem, gdyż ich wyrzucenie do kontenera komunalnego jest nie tylko niemożliwe z punktu widzenia logistyki, ale także przepisów. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej.

Na czym polega kontenerowy wywóz odpadów?

Jeżeli planujesz większy remont lub zakup nowego wyposażenia do domu, już wcześniej warto zdecydować się na wynajem kontenera. Usługa ta polega na dostarczeniu specjalnego pojemnika, do którego składane są odpady specjalnego przeznaczenia oraz pozostałości budowlane. Po zakończonej pracy firma sprzątająca odbiera pełny kontener, a jego zawartość odwozi do specjalnego miejsca przeznaczonego do składowania określonych odpadów. Przedsiębiorstwa takie jak BM Trans-kont Marek Kalicki dysponują nie tylko profesjonalnymi pojazdami przystosowanymi do odbioru śmieci wielkogabarytowych, ale także posiadają doświadczonych pracowników, którzy pomogą zorganizować całą procedurę składowania i odbioru odpadów.

Dlaczego zdecydować się na wywóz kontenerowy?

Przede wszystkim jest to najwygodniejsze rozwiązanie, gdyż nie musisz się martwić ani o kwestie formalne, ani logistyczne. Cały proces odbioru, transportu i utylizacji odpadów należy do obowiązków zatrudnionej firmy. Dodatkowo decydując się na kontenerowy wywóz odpadów masz pewność, że:

  • firma dostarczy Ci kontener o odpowiedniej wielkości i ustawi go w najwygodniejszym miejscu,
  • w sposób legalny i ekologiczny pozbędziesz się zbędnych rzeczy,
  • odpady zostaną posegregowane i zutylizowane w sposób zgodny z prawem,
  • firma odbierze od Ciebie kontener w ustalonym terminie, dzięki czemu teren zostanie od razu uprzątnięty.

Kontenerowy wywóz odpadów to usługa, która nie jest zbyt popularna, jednak warto wiedzieć, że istnieją firmy zajmujące się profesjonalną utylizacją śmieci pobudowlanych i wielkogabarytowych.

Ile kosztuje kontenerowy wywóz odpadów?

Cennik poszczególnych firm różni się od siebie i zależy od zakresu usług, wielkości dostarczonego kontenera oraz czasu jego wynajmu. W większości przypadków możesz liczyć na indywidualne dopasowanie oferty do potrzeb, co może obniżyć całkowity koszt współpracy. Kontenerowy wywóz śmieci jest na pewno dużo tańszy niż samodzielne pozbycie się odpadów, tym bardziej że za nieprawidłowe ich składowanie, segregację i usunięcie grożą wysokie kary finansowe.

Podziel się