Artykuł sponsorowany Czym dokładnie zajmuje się profesjonalna agencja morska?

Czym dokładnie zajmuje się profesjonalna agencja morska?

Nieustannie rozwijająca się gospodarka morska generuje wiele miejsc pracy. Oferty poszczególnych stanowisk są atrakcyjne, jednak należy dysponować odpowiednimi, wysokimi kwalifikacjami. Wszelkimi czynnościami związanymi z rekrutacją w tej branży zająć się może renomowana agencja morska (crewingowa), która w ramach świadczonych usług jest w stanie przeprowadzić sprawną rekrutację, dobrac odpowiednio oferty pracy i przeprowadzić  specjalistyczne testy kompetencyjne.

Praca na statku

Zawód marynarza jest coraz chętniej wybierany przez osoby poszukujące pracy. Odpowiednie kwalifikacje umożliwiają rozpoczęcie kariery na statku, jednak należy pamiętać o wyborze właściwej oferty. Pomoże w tym renomowana agencja morska, która dzięki rozległym kontaktom z armatorami jest w stanie przygotować wiele ciekawych propozycji dla osób zainteresowanych pracą na morzu. Hartmann Crew Consultants daje kandydatom możliwość aplikowania poprzez czytelny formularz na stronie internetowej, co jest rozwiązaniem komfortowym zarówno dla osoby zainteresowanej pracą, jak i samej agencji morskiej czy armatora.

Każda oferta jest też odpowiednio opisywana. Przez agencję podawane są najważniejsze informacje o danej jednostce, a także długość kontraktu czy data mustrowania. Agencja morska jest w stanie w ramach świadczonych usług zająć się kompleksowo całym procesem rekrutacji kadry marynarskiej. W zakresie realizowanych czynności zorganizuje ona m.in. testy kompetencyjne. Jest to wsparcie nie tylko dla osób poszukujących pracy, ale także samych armatorów. W czym konkretnie mogą im pomóc renomowane agencje morskie?

Wsparcie dla armatorów

Skompletowanie wykwalifikowanej i spełniającej wszelkie wymogi kadry marynarskiej jest zadaniem niezwykle trudnym i wymagającym przeprowadzenia żmudnego i długotrwałego procesu rekrutacji. Załoga musi się składać z profesjonalistów, którzy będą doskonale przygotowani do realizacji zadań na konkretnych stanowiskach. Praca na morzu należy do niezwykle trudnych, dlatego armatorzy poszukują osób kompetentnych i zdeterminowanych – w ich znalezieniu pracodawców wyręczyć może renomowana agencja morska. Zajmie się ona w ramach kompleksowego wsparcia procesu rekrutacji przede wszystkim jej wstępnymi etapami, do których zaliczyć należy selekcję złożonych dokumentów aplikacyjnych. Specjalistom powierzyć można również organizację testów kompetencyjnych, sprawdzających wiedzę i umiejętności kandydatów.

Po pozytywnej weryfikacja konkretnych aplikacji agencja morska zadba o przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych. W ten sposób bez większych problemów armatorowi uda się skompletować kompetentną załogę. Pomocne jest również przygotowywanie dokumentacji marynarskich dokumentów flagi statku (flag state documents). Warto zatem nawiązać pełną współpracę z agencją morską, która zajmuje się także organizacją specjalistycznych szkoleń. Praca na morzu wymaga bowiem stosownych kwalifikacji – nabyć je można właśnie na tego typu kursach. Jak konkretnie wyglądają i dlaczego warto je zrealizować wyłącznie w renomowanych agencjach morskich?

Profesjonalne szkolenia dla kadr marynarskich

Nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji jest jednym z wymogów branży morskiej. W tym zakresie również pomoże agencja morska, która organizuje profesjonalne szkolenia. Kursy tego typu przeznaczone są zarówno dla samych marynarzy chcących zwiększyć kompetencje, jak i armatorów, których przedstawiciele również biorą udział w szkoleniach. Przygotowują one w sposób kompleksowy do współczesnych wymogów rynku, a także do administracji morskiej. Warto w tym zakresie zaufać profesjonalnym agencjom morskim, które współpracują z nowoczesnymi centrami treningowymi.

Zrealizowanie odpowiedniego szkolenia dla kadr marynarskich daje osobom zainteresowanym stanowiskiem na statku możliwości w zakresie pracy na różnych jednostkach. Mogą to być zarówno produktowce, jak i gazowce, tankowce czy kontenerowce. Kursy przystosują kandydata do pracy w specyficznych warunkach oraz do realizacji poszczególnych czynności na statku. Są one atrakcyjne nie tylko dla osób chcących wykonywać zawód marynarza, ale także dla armatorów. Mogą oni zapewnić zatrudnianej już kadrze marynarskiej odpowiednie szkolenie, podnosząc tym samym kompetencje swojej załogi. Warto wspomnieć o proponowanych przez agencję morską seminariach wewnętrznych i zewnętrznych. Wzięcie udziału w tego typu zajęciach umożliwia rozwój umiejętności marynarzy i tym samym efektywniejszą ich pracę na statku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas