Artykuł sponsorowany Czym charakteryzują się skrzyniopalety?

Czym charakteryzują się skrzyniopalety?

Transport różnych produktów wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Może okazać się, że pojemny bagażnik nie wystarczy, aby bezpiecznie przewieźć ładunki. Rozwiązaniem są skrzyniopalety, które ułatwiają transport, a przez to są wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się skrzyniopalety.

Czym są skrzyniopalety?

Skrzyniopalety są pojemnikami wykonanymi z różnych materiałów i łączą cechy zarówno skrzynek, jak i palet. Mogą być składane lub mieć stałą konstrukcję, co pozwala na ich szerokie zastosowanie. Skrzyniopalety są zaprojektowane w taki sposób, że można je na sobie układać, dzięki czemu zaoszczędza się miejsce.

Gotowe skrzyniopalety można zakupić w przedsiębiorstwach, które zajmują się ich produkowaniem lub zamówić konkretne pojemniki, które będą zaprojektowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Materiały, z których tworzone są skrzyniopalety są wysokiej jakości oraz odporne na działanie czynników termicznych. Ich zaletą jest również łatwość czyszczenia, dlatego doskonale sprawdzą się do przechowywania żywności.

O skrzyniopaletach wypowiada się specjalista z firmy RS- Gitterbox: Skrzyniopalety są wielofunkcyjne i mogą być wykorzystywane w różnych dziedzinach. Ponadto, posiadają specjalne systemy, które umożliwiają ich przenoszenie przez sprzęt przeładunkowy.

Zastosowanie skrzyniopalet

Skrzyniopalety można wykorzystać do przechowywania i ochrony różnego towaru, a także do przewozu. Skrzyniopalety są jednak na tyle uniwersalne, że mogą być wykorzystywane w różnych warunkach – zarówno w dużych magazynach, jak i mniejszych firmach. Każdy rodzaj towaru może wymagać innego rodzaju skrzyniopalet.

Rodzaje skrzyniopalet

Wśród skrzyniopalet wyróżnia się pojemniki osiatkowane, plastikowe, a także drewniane. Są najbardziej popularne i powszechnie używane w różnych branżach. Przedstawiamy ich charakterystykę:

  • Pojemniki osiatkowane – doskonale sprawdzają się w magazynowaniu lub transporcie żywności, czyli artykułów, które mogą łatwo ulec zepsuciu. Ten rodzaj skrzyniopalet posiada duże otwory, przypominające siatkę, pozwalające na dobrą wentylację i cyrkulację powietrza. Produkowane są z bardzo dobrych materiałów, a ponadto posiadają właściwości przeciwkorozyjne. Mogą być transportowane przy użyciu wózków widłowych.
  • Pojemniki plastikowe – są bardzo wytrzymałe, odporne na działanie wody, a także ekologiczne. Niektórzy producenci tworzą skrzyniopalety plastikowe z powierzchniami antypoślizgowymi oraz z określonymi atestami. Sprawdzą się w branżach, w których wymagana jest sterylność, na przykład w przedsiębiorstwach stomatologicznych. Producenci niektórych skrzyniopalet tworzą modele z otwieranymi klapkami, co pozwala na wygodę w użytkowaniu. Mogą w nich być przechowywane kable, a także żywność.
  • Pojemniki drewniane – wykonane są z drewna sosnowego lub świerkowego. Ich ewentualna naprawa jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy użyć standardowych produktów, takich jak deski i gwoździe. Pojemniki drewniane mogą również zostać poddane recyklingowi i być zamienione na papier. Pomiędzy drewnianymi deskami znajdują się niewielkie otwory, które w pewnym stopniu zapewniają cyrkulację powietrza.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas