Materiał Partnera Czy podróż taksówką podczas pandemii koronawirusa jest bezpieczna?

Czy podróż taksówką podczas pandemii koronawirusa jest bezpieczna?

Wiele osób obecnie sceptycznie podchodzi do korzystania ze wszelkich środków komunikacji zbiorowej. Dyskusyjne może być także zdecydowanie się na podróż taksówką. Niemniej jednak wiele firm z branży taxi wprowadziło dodatkowe procedury na czas pandemii koronawirusa. Na czym one polegają? Jakie środki ostrożności należy zachować? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Środki bezpieczeństwa w taksówce

Podczas panującej epidemii zostało ustalonych wiele obostrzeń, dotyczących przemieszczania się oraz funkcjonowania w przestrzeni publicznej. Mają one na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Niemniej jednak działanie komunikacji miejskiej czy też korporacji taksówkarskich nie zostało zawieszone. Z perspektywy ryzyka zakażenia to jednak taksówki wydają się bezpieczniejszym środkiem lokomocji dla osób, które na co dzień poruszają się do pracy tramwajem lub autobusem. Przede wszystkim ze względu na fakt, że w tego rodzaju pojeździe możemy jechać wyłącznie sami, bez innych współpasażerów. Ponadto wiele firm w branży, jak na przykład Taxi Dominanta, wyposażyło swoje taksówki przegrody antybakteryjne. Jest ona umieszczana pomiędzy przednimi siedzeniami a tylną kanapą, co znacznie ogranicza kontakt pomiędzy kierowcą a pasażerem. Dodatkowo samochody są dezynfekowane po każdym wykonanym kursie.

Osoby korzystające z tego typu usług przewozowych same również powinny pamiętać o zastosowaniu odpowiednich środków ostrożności. Poza obowiązującym nakazem zasłaniania ust oraz nosa dobrze jest na czas podróży założyć jednorazowe rękawiczki i w miarę możliwości ograniczyć dotykanie tapicerki lub drzwi. Należy również pamiętać o użyciu płynu dezynfekującego zarówno przed wejściem do samochodu, jak i po wyjściu z niego. Najlepiej zdecydować się również na taryfę, która umożliwia płatność bezgotówkową, czyli za pomocą karty lub telefonu. Należy zaznaczyć, że podróż taksówką przebiega szybciej niż komunikacją miejską, dlatego pasażerowie nie są narażeni na długi kontakt z innymi osobami. Ponadto w ten sposób można uniknąć wielu przesiadek i dotrzeć bezpośrednio do celu.

Dodatkowe usługi taksówkarskie

W okresie nałożonych ograniczeń i walki z pandemią wirusa niezwykle przydatne mogą okazać się dodatkowe usługi oferowane w ramach ofert wielu korporacji. Jedną z nich stanowią zakupy na telefon, dzięki którym można zlecić zakupienie najpotrzebniejszych produktów, które zostaną dostarczone pod wskazany adres. To duże udogodnienie szczególnie dla osób starszych, które są szczególnie narażone w tym trudnym czasie. Podobnie działa na przykład pomoc w przewiezieniu ważnej paczki lub cennego przedmiotu na terenie miasta bądź województwa. Skorzystanie w tym zakresie z taksówki daje gwarancję szybszego ich dostarczenia niż w przypadku skorzystania z poczty lub firmy kurierskiej, które są obecnie szczególnie obłożone dużą ilością zleceń.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas