Artykuł sponsorowany Co można przewozić w taxi bez dodatkowych opłat?

Co można przewozić w taxi bez dodatkowych opłat?

Pasażerowie taksówki na ogół mają ze sobą większy lub mniejszy bagaż. Powinni wiedzieć, że korzystanie z usług taksówkarskich oparte jest na pewnych zasadach, których należy przestrzegać. Kierowca pojazdu również jest zobowiązany do stosowania przepisów porządkowych, związanych z przewozem walizek klientów. Dowiedz się, za co nie trzeba płacić dodatkowo, korzystając z usług taksówkarskich.

Za co pasażer taksówki nie musi płacić?

Zasadniczym prawem podróżujących taksówką jest możliwość wzięcia ze sobą bagażu podręcznego. Nie muszą oni w związku z tym ponosić dodatkowych opłat. Ta sama reguła dotyczy zwierząt domowych, przewożonych w transporterach. Klient zapłaci w tym przypadku wyłącznie za kontener. Ich ciężar i wielkość nie mogą przekraczać dopuszczalnej ładowności, a ich transport nie może zagrażać bezpieczeństwu jazdy.

Bagaż, który nie wpływa na wysokość rachunku za przejazd to walizka, plecak lub worek turystyczny. Mogą go stanowić również inne przedmioty, jeśli mają wielkość i kształt, które nie uszkodzą i nie ubrudzą samochodu. Do bagażu nie zalicza się koszy, skrzyń drewnianych i worków.

Kierowca nie powinien natomiast zgodzić się na przewiezienie rzeczy, które ograniczą jego widoczność. Jak podkreślają specjaliści firmy SEVEN TAXI, pasażer nie może również podróżować taksówką i przewozić: broni, łatwopalnych i niebezpiecznych materiałów, trujących, radioaktywnych, żrących i brzydko pachnących substancji. Przepisy prawa zakazują transportowania w ten sposób zwłok i szczątków ludzkich.

Co jeszcze warto wiedzieć o usługach taxi?

Usługi taksówkarskie to wygodny sposób na dotarcie na lotnisko, dworzec lub do domu po podróży. Zdarza się, że bagaż klienta nie mieści się w taksówce osobowej. Wówczas warto rozważyć wynajęcie pojazdu typu combi lub taksówki bagażowej. Wymaga to jednak wcześniejszego zgłoszenia, w momencie dokonywania rezerwacji kursu.

Pasażer ma również możliwość zabrania ze sobą do pojazdu innych osób. Może to zrobić, jeśli w samochodzie są wolne miejsca. Wówczas kierowca nie pobiera dodatkowych opłat, należność reguluje tylko jeden pasażer, bez względu na okoliczności. Ich wysokość jest wskazywana przez taksometr. Taksówkarz nie może pobrać od przewożonych osób żadnych dodatkowych opłat, poza wskazanymi w obowiązującej taryfie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas