Materiał Partnera Autokar dobry na wiele okazji – kiedy warto go wynająć?

Autokar dobry na wiele okazji – kiedy warto go wynająć?

Autokary to znacznie wyższe w swoim standardzie pojazdy od autobusów. Są one również bardziej pojemne, mogąc przewozić nawet 62 osoby + 2 kierowców. Świetnie sprawdzają się dzięki temu na trasach dalekosiężnych, w tym międzynarodowych. Wiele podmiotów współpracuje w tym zakresie z przewoźnikami, którzy oferują również autokary przy mniejszych przedsięwzięciach np. przewozu gości weselnych czy uczniów na krótką wycieczkę szkolną.

Autokary pielgrzymkowe

W Polsce każdego roku organizowanych jest wiele pielgrzymek. By móc zaproponować je jak największej liczbie osób, parafie i duszpasterstwa pielgrzymkowe najczęściej rezygnują z przelotów samolotowych na rzecz komfortowych autokarów, pozwalających przygotowanie planu wycieczki objazdowej. Popularne są wyjazdy do sanktuariów maryjnych oraz oczywiście do Włoch. Miejscami polskich pielgrzymek są zatem: Asyż, Rzym, Lourdes, Fatima czy Medziugorie w Bośni i Hercegowinie. Po Polsce podróże religijne odbywają się do Lichenia, Częstochowy, do Wadowic, a także Legnicy, Gniezna i do Łagiewnik.

Autokary dla firm

Autokary wycieczkowe chętnie wynajmują również firmy. Potrzebują one ich przede wszystkim przy organizowaniu wyjazdów integracyjnych. Świetnie sprawdzają się zatem pojazdy kilkudziesięcioosobowe, a także mniejsze luksusowe busy np. marki Mercedes. Olbrzymią flotą nowoczesnych pojazdów dysponuje firma TRANS-BYD z Bydgoszczy, która na rynku wyróżnia się także szeroką ofertą kierowaną do różnych podmiotów, również publicznych. Z wynajmu autokarów chętnie korzystają zarządy teatrów, oper, ośrodków kultury, a także urzędy.

Autokary dla szkół

Nie każdy przewoźnik, który posiada nowoczesne autokary, może przewozić dzieci na wycieczki, konkursy czy wydarzenia sportowe. Dyrekcje szkół wybierają tylko najlepsze podmioty, o długoletnim doświadczeniu oraz o pojazdach stale weryfikowanych pod kątem technicznym w Okręgowych Stacjach Diagnostycznych. Przy wyborze autokarów dla szkół liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo podróży.

Współpraca z biurami podróży

Biura podróży rzadko posiadają własne floty autokarów. By móc realizować tranzyt turystów z lotnisk do hotelów, a także, by móc planować wycieczki po Polsce oraz całej Europie, muszą one zawiązywać współpracę z wieloma przewoźnikami. Oczywiście muszą spełniać oni najwyższe branżowe standardy, dostarczając nowoczesne autokary w pełni bezpieczne, a także bardzo komfortowe. Dobry pojazd wyposażony powinien być w miękkie siedzenia, regulowane fotele, indywidualne oświetlenie i nawiew, w klimatyzację, monitory z wejściem USB, a także w pojemne bagażniki. Przydatne są również: nagłośnienie z mikrofonami, barek, lodówka i oczywiście toaleta.

Pojazdy dla gości weselnych

Współpracę z firmami posiadającymi autokary podejmują również klienci indywidualni – pary młode – oraz pracownie organizujące wesela. W ostatnich latach modne stało się gwarantowanie weselnikom transportu tak, by nikt nie musiał rezygnować z szampańskiej zabawy do białego rana przy różnego rodzaju trunkach. Koszty wynajmu autokaru z rok na rok maleją i wcale nie są tak wysokie, jakby mogło się to wydawać. Ważne jest jednak rezerwowanie terminu z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli wesele odbywa się w najwyższym sezonie podróży turystycznych – wspomnianych pielgrzymek, wycieczek szkolnych i wycieczek z biurami podróży. 

Opracowanie:

Trans-Byd Wójcik Pezacki Spółka Jawna

Bydgoszcz , Fordońska 393

Podziel się