Materiał Partnera Zakup roweru — lepiej postawić na nowy, czy używany sprzęt?

Zakup roweru — lepiej postawić na nowy, czy używany sprzęt?

Jazda na rowerze z roku na rok jest coraz bardziej popularna. To nie tylko przyjemna forma aktywności, ale także doskonały sposób na dojazd do pracy bez korków. Decydując się na zakup roweru, każdy użytkownik staje przed decyzją czy lepiej postawić na nowy sprzęt, czy też używany. Jeśli jesteście w podobnej sytuacji, zapraszamy do poniższej lektury. Przedstawiamy w niej praktyczne i cenne wskazówki, które pomogą Wam podjąć decyzję.

Przeznaczenie roweru

W pierwszym kroku warto określić przeznaczenie roweru, który zamierzacie kupić. Jeśli potrzebujecie go do okazjonalnych przejażdżek po okolicy lub na codzienny dojazd do pracy, w zupełności wystarczy Wam używany rower miejski. Doskonale sprawdzi się do tego zadania, a dodatkowo nie zapłacicie za niego zbyt wygórowanej ceny. Tego typu modele są bardzo popularne, stąd nie będziecie mieli problemu, ze znalezieniem odpowiedniego dla Was egzemplarza.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób, które pokonują na rowerze długie dystanse, robią wycieczki rowerowe po całym kraju, czy trenują i przygotowują się do amatorskich zawodów. Wtedy warto dobrze rozważyć zakup roweru w serwisie. Jeśli udacie się do sklepu z profesjonalnym sprzętem, będziecie mogli wybrać spośród wielu różnych modeli. Co prawda nowe rowery kosztują więcej, niemniej w przypadku długodystansowych i wielogodzinnych tras, warto postawić na sprzęt najwyższej klasy.

Określony budżet

Nie bez znaczenia, przy podejmowaniu decyzji odnośnie do zakupu roweru, jest także budżet, jaki planujecie na niego przeznaczyć. Jeśli nie macie określonego limitu, lecz chcecie po prostu dobrej jakości towar, który spełni Wasze preferencje, wtedy zachęcamy, aby udać się do serwisu rowerowego i przeprowadzić rozmowę ze sprzedawcą. Taka osoba pomoże znaleźć odpowiedni model dopasowany do potrzeb. Co więcej, będziecie mieli pewność, że nowy rower będzie w pełni sprawny.

Jeśli natomiast macie określony budżet na taki zakup, trzeba rozważyć, jakie kwestie i parametry są dla Was najistotniejsze. Jeśli zależy Wam przede wszystkim na rowerze w dobrym stanie, warto postawić na prosty model z salonu. Jeśli ważniejsze są dla Was dane techniczne i wiecie, że nowy rower takiej klasy przewyższa dostępne na ten cel środki finansowe, wtedy lepiej się rozejrzeć na używanym egzemplarzem.

O czym pamiętać przy zakupie używanego roweru?

Podczas zakupu używanego sprzętu trzeba pamiętać o dokładnym sprawdzeniu jego stanu technicznego. Rzetelną opinię uzyskacie w zaufanym punkcie, któremu zlecicie wykonanie przeglądu. W Gdańsku dużą popularnością cieszy się serwis rowerowy House of Bike. Wykonują oni kompleksowe przeglądy rowerów w atrakcyjnych cenach, a dodatkowo, na miejscu możecie także poprosić o dokonanie ewentualnych napraw poszczególnych podzespołów. Wszystko szybko, dokładnie i w jednym miejscu, a przecież na tym zależy każdemu klientowi, prawda?

Opracowanie:

House of Bikes

Gdańsk , Długa Grobla 8 lok. 8

Podziel się