Artykuł sponsorowany Typowe usterki w rowerach MTB

Typowe usterki w rowerach MTB

Rowery MTB, choć stworzone z myślą o górskich przeprawach, obecnie są jednymi z najchętniej wybieranych rodzajów. Wszystko za sprawą połączenia wygody użytkowania i możliwości dotarcia nawet w trudne tereny. Dzięki temu rowery ENDURO sprawdzają się nie tylko podczas wypadów do lasu, ale także w miejskiej dżungli. Jak każdy rodzaj rowerów, są one narażone na pewne usterki. Jakie typowe usterki występują w rowerach MTB?

Najczęstsze usterki w rowerach MTB

Rowery ENDURO są przede wszystkim narażone na szereg uszkodzeń mechanicznych. Tego typu usterki występują w ich przypadku znacznie częściej, ponieważ najczęściej użytkowane są w trudnych warunkach – górach, lasach czy polach. Jedną z najczęstszych usterek jest przebita dętka. W przypadku takiej usterki najlepszą opcją naprawy będzie wymienienie dętki na nową.

Kolejną dość częstą usterką w rowerach MTB jest zerwanie łańcucha. Większość rowerzystów, czy to profesjonalistów, czy amatorów, z pewnością spotkała się z sytuacją, w której łańcuch po prostu się zsunął. W takim przypadku wystarczy nałożyć łańcuch z powrotem, aby móc kontynuować jazdę. W sytuacji, gdy łańcuch uległ zerwaniu, trzeba będzie użyć spinki, by połączyć łańcuch. W sytuacjach beznadziejnych konieczna będzie wymiana łańcucha w rowerze na nowy.

Podczas przepraw po górach czy lasach, zdarzyć się także może, że pęknie nam szprycha. W takim przypadku wystarczy jej wymiana i wycentrowanie koła. Razem ze szprychą uszkodzona może zostać również obręcz koła. Jest to już znacznie poważniejsza usterka, która będzie wymagała wymiany obręczy.

Dość popularną usterką jest też uszkodzenie przerzutki. Usterka ta może dotyczyć zarówno mechanizmu przerzutki, jak i samego jej haka. Oczywiście druga sytuacja będzie dla nas korzystniejsza, ponieważ nie będzie potrzeby wymiany całej przerzutki. W efekcie naprawa takiej usterki nie zajmie dużo czasu, a przy tym będzie tańsza.

Profesjonalny serwis rowerowy

Samodzielna naprawa sprzętu może przysporzyć sporo kłopotu, szczególnie jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z jazdą na rowerze. Z tego względu lepiej oddać swój rower w ręce profesjonalistów, na przykład z BikeWorkshop z Bialska-Białej. Serwis prowadzony jest przez prawdziwego pasjonata jazdy na rowerach MTB, dzięki czemu zyskamy pewność, że naprawa zostanie wykonana z dbałością o każdy detal.

Serwis rowerowy BikeWorkshop to nie tylko miejsce, do którego warto się udać w razie usterki. To także doskonały wybór, jeśli chcemy wykonać przegląd naszego roweru. Dzięki stałemu kontrolowaniu stanu technicznego roweru i drobnym regulacjom dokonywanym na bieżąco zachowamy rower w dobrym stanie przez długi czas.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas