Materiał Partnera Turniej sportowy jako pomysł na integrację w firmie

Turniej sportowy jako pomysł na integrację w firmie

Coraz więcej firm stawia na kondycję fizyczną swoich pracowników. Nie da się ukryć, że wypoczęta osoba o dobrym samopoczuciu jest bardziej wydajna w pracy. W ostatnich latach prawdziwym hitem stały się sportowe imprezy integracyjne. Dlaczego warto na nie postawić?

Rola sportu w nowoczesnych firmach

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach każdy z nas żyje bardzo szybko. Wiele osób nie ma czasu nawet zastanowić się nad jakąkolwiek aktywnością fizyczną. A nie jest przecież tajemnicą, że w "zdrowym ciele zdrowy duch". Zdrowi pracownicy mający regularną styczność z aktywnością fizyczną mniej chorują i rzadziej korzystają ze zwolnień. Dlatego też pracodawcy starają się zachęcać pracowników do większej aktywności. Zazwyczaj dzieje się to na dwa sposoby – jednym jest finansowanie kart umożliwiających korzystanie z siłowni, a drugim – organizacja turniejów sportowych dla pracowników. O ile ten pierwszy sposób jest już właściwie w większości firm standardem, tak drugi zdaje się być sposobem na zwiększenie atrakcyjności pracodawcy i jednocześnie zapewnieniem pracownikom miłej i zdrowej integracji. Promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia jest już dzisiaj priorytetem wielu firm, które stawiają na obniżenie kosztów rekrutacji i zatrzymanie najlepszych specjalistów na swoim pokładzie. Poza kwestią stricte zdrowotną, rywalizacje sportowe umożliwiają również skuteczną integrację, co w bezpośredni sposób wpływa na efektywność pracowników.

Turniej sportowy jako sposób na zdrową integrację firmową

Turniej sportowy to świetny sposób na integrację pracowników. Jednym z pomysłów na organizację takiego turnieju może być mecz w piłkę nożną, rozgrywany na obiekcie, jakim jest Stadion Miejski w Białymstoku. Współpraca w grze zespołowej scala zespół i wzmacnia umiejętności komunikacyjne. Warto podkreślić, że osoby biorące udział w tego typu turniejach są bardziej energiczne i zorganizowane, lepiej również reagują w sytuacjach kryzysowych czy stresujących. To, czego można nauczyć się na boisku, można z łatwością przenieść na grunt zawodowy, właściwie niezależnie od branży, w jakiej działa dane przedsiębiorstwo. Co ciekawe, nie tylko sam turniej sportowy może pomóc w integracji. Wszak trzeba się do niego wcześniej przygotować – wspólne treningi to świetny sposób na poznawanie się oraz spędzanie czasu w aktywny sposób. Bez dwóch zdań sport zbliża do siebie ludzi i pozwala również zawrzeć długoletnie stosunki koleżeńskie, a nawet przyjacielskie, co również pozytywnie wpływa na atmosferę w firmie i wydajność poszczególnych pracowników.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas