Materiał Partnera Sprzęt i akcesoria do treningów bokserskich

Sprzęt i akcesoria do treningów bokserskich

Boks to sport niezwykle złożony, który wymaga od trenujących sporego skupienia i determinacji. Ćwiczenia bokserskie czy przeprowadzane pod okiem specjalistów sparingi wymagają odpowiednich zabezpieczeń. Głównym atrybutem każdego pięściarza są rękawice – można je nabyć w dobrym sklepie sportowym, którego asortyment obejmuje też wiele innych akcesoriów do treningów bokserskich.

Rękawice idealnie dopasowane

Trenowanie boksu to przede wszystkim szereg ćwiczeń wykonywanych za pomocą rąk. Należy je odpowiednio chronić przed kontuzjami, dlatego konieczny jest zakup specjalnych rękawic bokserskich. Muszą być one dopasowane do dłoni użytkownika – niewłaściwy ich rozmiar może doprowadzić do ciężkiego urazu wynikającego np. z energicznego uderzania w worek treningowy. Warto też zastanowić się nad typem materiału, z którego wykonane będą rękawice bokserskie. Świetnie sprawdza się skóra naturalna, ale dobrym wyborem będzie także skaj.

Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w siatkę zapewniającą lepszą wentylację. Poszczególne rodzaje rękawic bokserskich nabyć można w sklepie sportowym Ninja, który dostarcza asortyment osobom trenującym sztuki walki. Przed założeniem rękawic należy jednak zabezpieczyć sztywność dłoni i przedramienia – specjalny bandaż bokserski zawiązany w umiejętny sposób stanowi dobrą ochronę w tym zakresie. Jakie jeszcze akcesoria przydają się przy treningach bokserskich?Efektywny i bezpieczny trening bokserski

Po skompletowaniu rękawic i specjalnego bandaża można zadbać także o ochronę głowy. Jednym z elementów rekomendowanych osobom ćwiczącym boks jest ochraniacz na szczękę. Zabezpiecza on zęby, które chronione są w momencie przyjmowania uderzeń np. na sparingach. Co ciekawe, w dobrych sklepach sportowych szczęki oferowane są w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu mogą być dopasowane do upodobań klienta. Trenowanie boksu w formie sparingów czy udział w turniejach wymaga natomiast zastosowania kasku.

Kaski do boksu są kolejnym już elementem rozbudowanej oferty sklepów sportowych dysponujących szerokim asortymentem akcesoriów do rozmaitych sztuk walki. Sprzęt do boksu nie jest jednak przeznaczony wyłącznie dla ćwiczących, ale też dla trenerów. Efektywne nauczanie poszczególnych ciosów oraz ich kombinacji możliwe jest z wykorzystaniem tzw. łapy trenera. Dobrze absorbuje ona uderzenia, co zapewnia komfortowe ćwiczenie zróżnicowanych uderzeń nawet o dużej sile. W renomowanych sklepach sportowych można zatem nabyć sprzęt i akcesoria do treningów bokserskich – warto je zakupić i tym samym doskonale przygotować się do wymagających ćwiczeń.

Podziel się