Materiał Partnera Rodzaje zadaszeń basenów ogrodowych

Rodzaje zadaszeń basenów ogrodowych

Budowa basenów ogrodowych staje się dostępna dla coraz większej liczby osób. Zanim jednak zanurzymy się w chłodnej wodzie podczas letniego, słonecznego dnia, warto zastanowić się, jak możemy poprawić wartości użytkowe naszego kąpieliska. Mogą pomóc w tym m.in. zadaszenia, których zalety są bezcenne szczególnie w naszej strefie klimatycznej. Jakie są rodzaje tego typu pokryć i które z nich warto wybrać? Serdecznie zapraszamy do lektury.

Zadaszenie basenu o niskiej linii

Tego typu rozwiązania dedykowane są tym nabywcom, którzy nie chcą ingerować w otoczenie wysokimi konstrukcjami. Niskie zabudowy pozwalają powiem na cieszenie się z panoramy ogrodu jednocześnie gwarantując podobne walory użytkowe basenu co przy innych konstrukcjach. Ich atutem jest to, że nawet przy zakryciu kąpieliska przez wszystkie segmenty, można bez trudności pływać i cieszyć się swoim wolnym czasem. Zadaszenie o niskiej linii jest także opcją najbardziej budżetową pod względem kosztów.

Zadaszenie basenu o średniej linii

Kompromisem pomiędzy niską a wysoką linią, są konstrukcje o średniej wysokości. Ich zaletą jest to, że wciąż nie dominują krajobrazu w naszym ogrodzie, a jednocześnie pozwalają na komfortowe pływanie i korzystanie z przestrzeni pod zadaszeniem. Dzięki swojej konstrukcji, rozwiązanie to może być dopasowane do każdego typu kąpieliska, niezależnie od jego kształtu.

Zadaszenie basenu o wysokiej linii

Zadaszenia o wysokiej linii dedykowane są osobom, które cenią sobie maksymalny komfort i wygodę korzystania z kąpieliska. Jak przyznaje Bartłomiej Marchewka, którego firma Idealcover zajmuje się produkcją zadaszeń basenowych, najpopularniejszym modelem w jego ofercie, właśnie z tej kategorii, jest model o nazwie Monaco. Ma on bardzo praktyczną budowę, w której jedna ściana jest pionowa, co zapewnia komfort poruszania się pod dachem, pozostała część tworzy natomiast charakterystyczny łuk, dzięki czemu konstrukcja idealne wkomponowuje się w przestrzeń ogrodową. 

Zadaszenia nietypowe

Dla wymagających klientów firma Idealcovery oferuje także możliwość przygotowania zadaszeń nietypowych, wedle potrzeb inwestora oraz wymagań danego miejsca. Takie struktury mogą łączyć zalety poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu zadaszenie basenu będzie maksymalnie praktyczne i estetyczne.

Zadaszenia basenów ogrodowych mają wiele zalet takich jak bezpieczeństwo dla domowników, ochrona przed zanieczyszczeniami, a także możliwość zażywania kąpieli przez kilka dodatkowych miesięcy w roku. Decydując się na zamontowanie tego typu konstrukcji warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i to, jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas