Artykuł sponsorowany Rodzaje rowerów

Rodzaje rowerów

Wybór roweru podczas pobytu w sklepie nie należy do łatwych. Na przestrzeni lat ten środek transportu stał się niesłychanie popularny, a producenci rowerów prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej oryginalnych jednośladów. By nie pogubić się przy zakupie odpowiedniego dla nas roweru i wiedzieć co nieco przeznaczeniach danych modeli, warto znać podstawowe rodzaje rowerów i różnice pomiędzy nimi.

Przed samym zakupem powinniśmy zastanowić się do jakich celów będziemy wykorzystywać nasz rower. Czy jesteśmy “sportowymi świrami” i lubimy śmigać po bezdrożach lub po szosie kilkadziesiąt kilometrów lub czy też cenimy sobie krótką przejażdżkę miastem na świeżym powietrzu. Znając przeznaczenie naszego jednośladu, możemy wybrać odpowiedni typ roweru. Na rynku mamy masę rowerów do różnych celów, ale dzisiaj skupimy się na tych najpopularniejszych.

Rower górski (MTB)

Jak sama nazwa wskazuje, jego przeznaczenie górzyste i stanowiące wyzwanie tereny. Dzięki swoim właściwościom, sprawdzą się na każdym podłożu, począwszy od polnych ścieżek, a kończąc na ostrych, górskich zjazdach. Ten typ rowerów charakteryzuje się mocną, solidną i ciężką ramą, giętką ramą oraz porządnymi hamulcami. Posiadają 26, 27.5 oraz 29 calowe koła. Poza znakomitymi właściwościami terenowymi, rowery te zapewniają także dużą uniwersalność, radząc sobie dobrze także w mieście.

Rower miejski

Przeciwieństwo roweru górskiego. Jego przeznaczeniem jest wygodne przemieszczanie się po mieście. Doskonałym przykładem jest tu Amsterdam, gdzie niemal wszyscy mieszkańcy poruszają się takim rowerem. Ze względu na swoją konstrukcję, siedzi się na nich w komfortowej dla nas pozycji, czyli będąc wyprostowany. Rowery te posiadają koła 28-calowe, wygodne siodełko z wyściółką, krótką ramę i wygodną w trzymaniu kierownicę. Warto nadmienić, że na rynku możemy spotkać ramy męskie i damskie. Różnica jest taka, że w pierwszym przypadku mamy dodatkowo wysoko zamontowaną rurę między siodełkiem a kierownicą. 

Rower szosowy

Kolejnym typem rowerów są rowery szosowe. Rowery te mogą być tylko używane na asfalcie lub innej gładkiej i prostej powierzchni, głównie z racji swoich cienkich i przystosowanych do jazdy po utwardzonej nawierzchni opon. Koła o rozmiarze 28 cali oraz specjalnie zbudowana rama pozwala cieszyć się i podróżować z wysokimi prędkościami na długich asfaltowych drogach.

Rower trekkingowy

Jest to połączenie roweru górskiego z rowerem szosowym. Jego zadaniem jest przemierzanie długich tras bez względu na teren. Rowery te idealnie sprawdzą się dla osób, które uwielbiają dalekie rowerowe wyprawy. Jego konstrukcja jest hybrydą Roweru MTB i klasycznej kolarzówki, dzięki czemu zapewnia nam komfort na wymagającym terenie, a dzięki 28-calowym oponom nie zostaniemy w tyle na asfaltowych drogach.

Chcąc wybrać swój wymarzony rower, warto skorzystać z szerokiej oferty sklepu Dax Sprzedaż rowerów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas